Sügisjooks sai otsa :( …selleks aastaks ;)

Hei,

olen nüüd päris mitu aega siit eemal olnud ja pole kirjutanud. Peamiselt selle pärast, et kool algas, Novaata on tulekul, ja Sügisjooks oli.

Nagu ikka ajasin hoogsalt  ja sunniviisiliselt 😛 vabatahtlikke kokku. Ise olime peaaegu sama seltskonnaga, mis igal aastal ikka esimeses joogipunktis.

Kõik oli super. Seltskond oli meil lahe, nagu alati. Ilm oli super, nagu alati (mingi Sügisjooksu eripära vist :D, isegi Kõrvemaa neliküritustel joppab neil alati ilmaga, hämmastav).

Jooksjad tundusid isegi sõbralikumad, kui eelmisel aastal. Aga võib-olla oldi ihtsalt juba sellega harjutud, et kui meid on 30, ja neid 8000, siis me ei jõua kõigile korraga juua kallata 🙂 Seekord oldi hästi abivalmid, võeti järjekorda, jagasin kõigile topsid ja Tam kallas. Mõni veel lohutas armaslt- et kiiret pole. Kõige parem kommetaar oli muidugi, et kiiret pole, ega see võidujooks pole. Meie punktist veidi eemal oli silt: “Võidujooks on Võidu Jooks!”.

Ja lõpuks lasti ka omavahel spordijoogipudel ringi käima, kes tahtis, kallas ise, ja andis pudeli järgmisele.

Sellest oli ka kõvasti kasu, et asusime 4km kandis, ja mitte 2 km juures. Sest jooksjaid oli tõesti palju (mis ongi kõige parem osa), meil endil on muidugi mõlematpidi lõbus, aga teeninduse koha pealt on neile ilmselt parem, kui nad pikemalt jagunenud on 😉

Just, meie punkti asukohast tahtsin ka rääkida. Pesitsesime  Russalka taga rulluisutee kõrval. Päike, meri, bänd mängis muusikat, puud ja muru, hästi ilus oli. Aga vaadet nautida oli aega ainult algul, lõpus polnud selleks enam aega.

Eelmistel aastatel on alati nii olnud, et kõigepealt tuleb 21,1km esimene ring, kui kõik neist möödas, on alati olnud aega koristada ja uusi jooke välja kallata. Siis tuleb 21km teist korda. Ja kui nemad kõik möödas, on taas paus sees olnud, enne kui 10 km tuleb.

Sel aastal ei olnud 21km viimased veel esimesel ringil meie joogipunkti jõudnudki, kui Loskutov&Co juba teisele ringile tulid. Ja kohe, kui 21,1km teine ring läbi jõudis, tuli juba 10km jooks ja kepikõnd. Jõudsin paaril korral ümberringi ka vaadata, muidu nägin ainult käsi: tühi käsi=ulata joogitops; tyhi joogitops=kalla spordijooki/vett. Aga kui vahepeal ringi vaadata sain, siis vaade oli ikka võimas- möda pirita teed läks ja tuli ühesugune megasuur inimmass, ülisheff. Ja nägin Supermani, ja kiisut, kelle saba heeliumiõhupallide abil nii vahvalt püsti oli. Ootan juba, et Kristini pilte näeks 🙂

Päeva lõpuks olin ilmselt sama väsinud, kui poolmaratoonarid 😀 Aga raudselt sama rahul ka. Ajakirjandus suutis mu küll õhtul korraks vikerkaarevärviliseks vihastada  SL Õhtulehe küsitlusega: “Kas kesklinna liikluse sulgenud sügisjooks ajab teid vihale?”…. või Postimehe (kes on SJ meediapartner) pahur artikkel. Osadest kommentaaridest ma ei räägigi, aga õnneks tuju parandas see, et kõikidele pahuratele oli SJ pooldajaid päris palju vastas.

Parim jutt, mida Sügisjooksu kohta lugesin, oli aga raudselt see: http://firmasport.ee/index.php?option=com_content&task=view&id=581&Itemid=2 väga armas.

Ja olen kindel, et olen järgmisel aastal jälle kohal. Esimeses joogipunktis. Ja kesklinnas. Kohtumiseni ja tänud kõigile vabatahtlikele ja jooksjatele!

Mac

Üks kommentaar “Sügisjooks sai otsa :( …selleks aastaks ;)

  1. Mäkil on pikad juhtmed 😀 😀 😀

    *ma pidin*

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s