guugl transleitor

Enne kui ona päevast kurtma hakkan pisut nalja ka… google translator on küll pääääris “täpne”.

Pidime eakate sotsiaaltöö aineks mingi teadusartikli leidma ja kokkuvõtte tegema… lootsin kergemini läbi saada ja proovisin seda guuglis tõlkida. Tuleb tunnistada, et mul oli ikkagi lihtsam mõista teaduslikku inglise keelt, kui eesti keele tõlget 😀
Ma ei viitsi seda inglisekeelset teksti siia kopida.. selle leiate siit, aga eestikeelne vaste sellele (või vähemalt alguspoolele sellest) on selline:

Uurimus: narkootikumidealane parem eakad depressioon
BOSTON (AP) – eakatele inimestele, kes kannatavad bouts depressiooni, narkootikumid töö üllatavalt parem kui psühhoteraapia on hoida neid must tähendab palaamasta, viitab kõige kauem uuringu kunagi patsientidel nii vana.

Leiud ja kahe-aastane uuring võib soodustada mõned arstid välja kirjutada antidepressandid pikemaks ajaks, võib-olla isegi elu, patsientidel, kes on olnud alla surutud.

“On hea, kui sa jätkuvalt võtma ravimi lõputult, nagu te võtate vererõhku ravimeid või diabeet ravimeid,” ütles psühhiaater dr Charles Reynolds ülikooli Pittsburgh, kes juhtis uuringut. “See on väga uus lähenemine.”

Mida toetatakse National Institutes of Health, uuringu vastus on kasvutrendi kirjutada ravimit mitte ainult depressiooni raviks, vaid hoida see tuleb tagasi. Tulemused avaldati neljapäeval New England Journal of Medicine.

Depressioon on hinnanguliselt esineb 3%-lt 5% vanurite ja see lähtestub rohkem kui pool korda kolme aasta jooksul. Psykoterapia – nagu ka teostada ja seurustelua – on vaadelda tõhusa pikaajalise kilbid, sest nad muutuvad käitumist. Kuid psykoterapia ei vähene selles uuringus.

Üks kommentaar “guugl transleitor

  1. Mul tuli mõte ! Teeks korjanduse, iga sõber, kes niiiii pankrotis ei ole, annetab Sulle võimaluste piires raha, mina tahaks küll, et Sa Itaaliasse saad ja oleks absoluutselt tõsiselt nõus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s