Enne kui hangid Mehe…

Mehe hankimine:

1. Enne kui hangid mehe, pead palju järgi mõtlema, kas jaksad tema eest  hoolitseda mitmeid aastaid, sest mehed ei pea ilma omanikuta looduses vastu.

2. Räägi oma perega. Kuigi mehed on armsad, ei meeldi nad siiski kõigile ja  mõned võivad nende vastu lausa allergilised olla.

3. Enne mehe hankimist mõtle järele, millist tõugu meest tahad. Karva  pikkusel, värvil ja iseloomul on vägagi suuri erinevusi erinevate tõugude  vahel. Üldjuhul on eesti maatõugu meest lihtsaim hankida, kuid neid on veidi  raskem koolitada, kui euroopast pärit tõuge.

4. Mõtle ka sellele, mis eesmärgil sa meest tahad. Kui tahad tavalist  kodumeest, kes su diivanil lamaks, süüa nuruks ja külaliste peale hauguks,  sobib selleks ka tavaline eesti maatõug. Kui tahad näitamis(näituse)kõlbulikku, pead rõhku  panema ka välimusele. Kõige edukamad on turskemad, pruunid ja suht lühikarvalised mehed. Seda tüüpi meeste  peamiseks probleemiks on eelkõige suurem põgenemisvõimalus. Ka teisteks  harrastusteks leidub sobivaid erinevaid mehi. Jahipidamiseks mõeldud mehed  vajavad palju liikumist ja jalutamist, õnneks on nende hulgas ka veidi
vähemnõudlikke mehi, keda võib treenida ka siseruumides.

5. Kui oled otsuse langetanud, pead uurima, kust sulle sobivat meest  leida. Võta ühendust peredega, kus teadolevat vabu mehi ning broneeri  endale üks. Käi ja tutvu pere ja mehega enne lõpliku otsuse tegemist, kuna  mehe senine eluolu mõjutab hilisemat koolitamist.

6. Kontrolli, et mees oleks oma emast võõrutatud.

7. Küsi mehe kasvatajalt söögijuhendit ja teisi seiku, mis sind  huvitavad.

8. Võid hankida ka hüljatud mehe, kuid tal võib olla eelmiste omanike poolt  õpetatud halbu kombeid.

9. Kui oled sobiva mehe leidnud, vii ta arstlikku kontrolli ja lase  vaktsineerida.

10. Vii mees oma koju. Kontrolli, et tal on piisavalt sööki ja jooki,  et ta oleks rahul.

11. Enamus laseb mehel magada samas voodis iseendaga ja see on päris  meeldiv. Kontrolli siiski, et mehel ei ole parasiite, mis sind kimbutama  võivad hakata.

12. Koolitamist on kasulik alustada lihtsatest asjadest, nagu puhtuse  hoidmine. Kahjuks ei suuda kõik mehed seda oskust siiski omandada. Ühed  raskeimate hulgast on ukse avamine ja lillede toomine, see õnnestub  selgeks õpetada vaid eliitmeestele.

13. Kuigi tundub, et mehed sind kuulavad, ei saa nad sinust aru.

14. Kui mees põgeneb, proovi piirata aed taraga või kasuta jalutusrihma.  Enamus neist ei lepi selle viimasega kahjuks. Kui mees jätkab põgenemist, on  aeg otsida endale uus mees.

15. Kõiki mehi ei tasu aretuses kasutada, selleks sobivad vaid  registreeritud mehed. Kui siiski tahad järelkasvu ja mees ei ole  registreeritud, valmistu probleemideks.

Mehe koolitamine:

Mehe koolitamisel on oluline koht järjepidevusel. Mis on lubatud nüüd, on  lubatud alati (erandiks on öösel väljas  käimine, mida võib hiljem lihtsa keelamisega piirata) ja mis on keelatud, peaks alati olema keelatud.

Mehed proovivad reegleid rikkuda ning tihtipeale ka unustavad, mis on  lubatud ja mis mitte. Korralik jutuajamine aitab sel puhul.

Väljend ‘vana  mees uusi trikke ei õpi’ ei vasta päriselt tõele. Vanemad isendid õpivad  küll, aga peab meeles pidama, et motivatsioon, mida nooremaga kasutada, ei  pruugi olla vanemale piisav. Varu koolitustunni jaoks külmkappi hulgaliselt
õlut ja vorstikesi.

Teised meheomanikud on väga kasulikud andmepangad.  Kuid ära võta kõike, mida soovitatakse tõe pähe, sest sina tunned oma meest  kõige paremini.

Uute kohtadega tutvusta meest algusest peale. Võta mees  endaga poodi kaasa ja tee selgeks, et sealt ei lahkuta ükskõik kui suure  vingumise peale.

Raske ostlemissessiooni järel võid meest premeerida ühe õllega.

Osad mehed  võivad sama sugupoole vastu olla agressiivsed. Õpeta oma mees mööduma  teistest meestest rahulikult ilma solvamise ja nina alla pobisemiseta.

Tasub vältida kohti, kus on palju napsi võtnud mehi (näit Lapi Kulla  retriivereid võib tihti kohata baaride ja pubide lähedal) ja pidage meeles,  et õlu võib tekitada kõvahäälsust.  Soovitav on juba enne kodus testida, kas õlu sobib sinu mehele preemiaks.

Mehe koolitamisel on vaja tublisti kannatlikust. Mõnede asjade õppimine on  tõeliselt raske, nii et pea meeles, et mees ei tea alati, mida temalt  oodatakse.

Jälgi algusest peale oma mehe kehakeelt. Vetsuminemisvajaduse, nälja ja vale  TVkanali võib üldjuhul tuvastada mehe näoilmest. Ära lase oma mehel nuruda,  pea meeles, et sina otsustad, millal süüakse ja millal väljas käiakse.

3 kommentaari “Enne kui hangid Mehe…

  1. Kas T on sul välja koolitatud? 😛

  2. aga kas Margus ka koolitatud

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s