chiamami Peroni saró la tua birra

Ajasin endale Itaaliaigatsuse peale… lugesin oma blogipostitust esimesest Roomatripist

Oeh.. Rooma ja Tartu on mõlemad hulluksajavalt igatsetavad kohad, maivõi…

Eile käisime FKga vanalinnas pilte klõpsimas… ja leidsin siis ühe itaalia resto menüüst kaks uut lauset/väljendit, mida selgeks õppida.
Kui Roomas käisime oli meie keeleoskus selline, et olime enne õppinud selgeks hunniku ajuvabasid lauseid. Kohalikel oli rõõmu kui palju, kui lambist enam-vähem puhtas itaalia keeles mainisime, et “minu koer ei hammusta”, “naised olid must kass ja luud”, “Paulo on vorstipoes”, “Selle maja ostis Pietro” jne. Muuseas lause “Olete oma sõpradega väga sümpaatsed” teenis ära lausa aplausi!

Eile silma jäänud laused siis… igapäevaeluks hädavajalikud, ma leian! :

Hea on kasutada ntx peene solvanguna, vaffanculo asemel… Sa näed välja nagu Sea sisefilee peekoni ja sibulamoosiga, tõbras!

Ja siis veel lõpetuseks seda, et… kuigi Hollandiga läks nagu läks (ja Susco, Elayas Kass & Koer ei olnud selle üle eriti õnnelikud, peab  mainima), siis õnneks on Itaalia veel mängus. Neljapäeval hoiame neile siis pöialt nagu üks mees, eksolejujah?????? (*vastuvaidlemist mitte-salliva häälega*)

***

Änd läääst, bat not liiist.. olete üleval menüüs uut lehte näinud? Piltmõistatused. Sealt avanevast rippmenüüst leiab nuputamist napakaile (kunagi oli miskine naljarubriik kuskil selle pealkirjaga.. ärgem solvugem!)

**
Ps2. Mac käis täna arstil. 45 min ukse taga ootamist… ja ca 45 sekundit kabinetis viibimist 😀 Greit saksess!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s