mul on terve maailma aeg, mis mind motiveerib*

photo19kraadet

Tere, kena kevadet!
Täna oli ärgates kuidagi toas eriti külm (teki alt väljas vähemalt, sest arvestades seda tekikuhja, mille all ma tudun, oli teki all ilmselt +50 😛)… aga arvasin, et ilmselt sellest, et üks õhtu kütmist vahele jäi kui ringi trippisin :)… heitsin hommikul pilgu termomeetrile ka, toas 17,4.. brr… aga õue kraade ei vaadanud miskipärast. Kui jalutades nina jäässe läks ja ära kukkuda tahtis, kahtlustasin, et vist on miinuskraadid… ja kui Kikuriinu postitust FBs nägin, siis tsekkasin lõpuks õuetemperatuuri ka. Djaa, muljetavaldav. Pole ime, et tuba külm oli. Grillo-kostüüm on igaljuhul väljas liikumiseks mõistlik 😛

Aga päev on pikemaks muutunud. Minu tee tööle läheb bussiga üle silla. Detsembris oli õues sel ajal veel kott-pime, aga sillalt paistis jõulutuledes kesklinn… niii-niiiii ilus. Nüüd paistab kuldse päikesetõusu käes särav kesklinn. Endiselt nii-nii ilus. Kui just eriti hall ja pilves ilm ei ole, siis on Tartu vist KOGU AEG ilus. Õnneks juhtub neid pilveilmasid ka ainult siis, kui Vihmahääl siin on (nimi seletab muidugi seda ilmavärki :P)… Ilma ennustades võin siis juba ette väita, et nädalavahetus ei tule siinkandis suurem asi :P… ilma poolest. Aga seltskonna poolest tõotab päris vahva olema.

Aga pealkirjast… Ma tahaks pilte teha. Aga mul ei ole aega. Masendav. Kuigi seltskondlikud nädalavahetused on väga toredad, lauamängud ja koerad ja sõbrad jms… siis lükkub alati edasi mu: lähen üksi linna patseerima ja pildistama. Üksi sellepärast, et kui minna kellegi teisega, kes just parasjagu ka pilte ei tee, siis ei tule sellest midagi välja. Ma loobun umbes igast teisest hetkest, mida jäädvustada tahaks, sest ei taha olla tüütus, kelle järgi kogu aeg ootama peab.
Teine reeglipärane pilves ilm (Peale Vihmahääle külaskäiku) on siis, kui mul on vaba nädalavahetus 😛 Sest pilves ilmaga tulevad pilves pildid.
Ükspäev  (24veebr) ei olnud pilves… käisin, tegin… üle 100 pildi tegin. Neli olid enam-vähem avaldamisväärsed… annab ikka hullult kvaliteedis tunda, kui pikalt ple käinud klõpsimas. Võiks õhtul kl 20.00 tuttu minna. Et järgmisel hommikul kell 7 pildistama minna, KUI ilus ilm on… ilm.ee väidab, et homme ei ole. Aga üldiselt, kui päiksetõusupilte tahan, siis on nüüd tagumine aeg… varsti on päikesetõus kell 5 ja siis magan ma küll veel lõug lõunas alles…

Peale puudu-oleva-aja on mul ka puudu-olev-liikumisvõimalus. Bussiga kuhugi sõites olen nii tihti näinud hullult šeffe vaateid.. või detaile. Aga (ma pole küll proovinud, aga arvan, et) ükski bussijuht ei oleks rahul, kui ma iga natukese aja tagant “fotopeatust” tahan :D. Ainult jalgsi liikudes (ja ühistranspordiga) on pildistamisala mõnevõrra piiratud. Mis ei tähenda, et siin ei saaks ilusaid pilte, kui vaid oskaks… sest nagu ma postituse alguses mainisin: siin on niiii ilus! Lihtsalt ma oskan sellest ilmetuid pilte teha.

Ja siis veel fotoalast… Eile nägin unes, et aitasin kellelgi pulmafotograafi otsida… mingi noor kutt tõi enda töödega albumi ja hakkasin seda just lappama.. esimesed 2 pilti olid hullult lahedad ja rõõmustasin, et “oh, siit saab häid ideid!”.. ja siis ärkasin koerterünnaku (3 koera) + omanikurünnaku all. Kaunis äratus, peab tõdema, aga fotoideed jäidki saamata…
Tänaöises unes olin just perega autoga sõitmas ja palusin papsil ühest pikast sillast üle sõita häääästi aeglaselt, et saaksin sealt avanevast vaatest pilti teha… Paps lubas lahkelt, et ta võib ka seisma jääda (kuigi sillal peatuda ei tohi)… otsisin just selleks vaate poolest parimat kohta, kui äratus plärisema hakkas. Prfff. Ärkvel pole aega ja unes ka pildistada ei lasta! Prfff!

Unenägude seletajas, mida kasutan, ei ole pildistamist-fotograafiat, fotosid vms olemas. Aga mõned muud detailid:
PILT (ilus) – õnne. ; SILD – uut eluetappi, rikkust ja rõõmu. ; SUGULASED – pettust ja kiusu, argitoimetusi. Surnud sugulased – pärandust. ; VANAISA – õnne vanaduspäevil.

vot.

* Otsustasin, et mulle ikkagi meeldis “Meil on aega veel” kõige rohkem. Finaalis meeldis isegi ilma lastekoorita (kuigi lastekooriga meeldib ikkagi rohkem :))

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s