Feissbuukilaikid

Lugesin mina lugulaulu sellest, “Millist infot annad enda kohta, vajutades Facebookis «meeldib»?”

“arvuti suudab vaid «meeldib» nupu kasutamise põhjal vägagi edukalt ära arvata Facebooki kasutaja kohta informatsiooni, mida üldiselt peetakse delikaatseks: seksuaalset orientatsiooni, rahvust, sugu, vanust, poliitilisi vaateid, isiksuseomadusi, intelligentsust, mõnuainete tarvitamist ning isegi seda, kas kasutaja vanemad on lahutatud.”

Et siis see on delikaatne info.. no ma ei tea, suur osa kasutajaid panevad vabatahtlikult oma lehele isikuandmed jms üles… see, et keegi teab et ma olen hetero, eestlane, tüdrik, 26, vaadeteta, veidrik, intelligentsusetu, mittetarvitaja ja võib ka nii öelda… ei muuda nüüd ju küll oluliselt targemaks minu suhtes.

“Nii tegi programm 95-protsendilise täpsusega vahet, kas Facebooki kasutaja oli valge- või mustanahaline. 90-protsendilise täpsusega eristas programm mehi ja naisi, hetero- ja geimehi ning vabariiklasi ja demokraate.”

Nooh… see on nüüd küll pahasti. Sest mui ma satun ntx Mart Martinsoni FB lehele, siis ma ei saaks ilma arvutiprogrammi abil laike uurimata ju üldse aimu, et ta tõenäoliselt valgenahaline meesterahvas on… orientatsioonist on mul sügavalt savi ja see vabariiklaste ja demokraatide värk samuti. Kuigi, kui ma nüüd mõtlen, siis ma tahak steada, kumb ma olen: vabariiklane või demokraat? Djah, ilmselt olen ateist poliitika-mõistes hoopis 😛

Ma ausõna ei tea, mida ma tegelt öelda tahtsin. Ilmselgelt mitte midagi asjalikku. Nagu alati.

Täna on 13-nes… Mulle meeldib nr 13 🙂
(veame kihla, et sõnusin selle lausega kõik ära ja täna läheb nässu kõik, mi sminna annab.. ja lisaks see ka, mis ei anna :D)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s