Kuidas me (peaaegu) Äksis käisime ja Äksi täis läksime

Suur-Fränky (mina) ja Väike-Fränky (K.) ja Väikese-Fränky Juhtkoer (J.) mõtlesime pühapäeval, et mida oma päevaga korda saata. Väikese-Fränky pakkumine oli natuke lauamängida, magada ja süüa. J. küll ei öelnud midagi, aga tema pakkumine oli ilmselt urineerida, magada ja süüa (suht peremehe tegu ja nägu, mõnede väikeste erinevustega).
Suur-Fränky luges aga turistibrožüüre (eiei, me ei olnud turistid.. aga elan siin ju alles esimesi kuid 😛) ja leidis Geniaalse mõtte. Läheks Jääaja-Keskusesse! Jah!

Et asja veel põnevamaks teha, ei öelnud Suur-Fränky Väikesele, et kuhu minek. Jeii, põnev-põnev!

Lippasime linnaliinile, et jõuda veel linnas J-i pargis jooksutada ja siis bussijaama.
Jõudsime linnaliini peatusesse 2 minutit hiljem. Olime maha jäänud ainsast mitte hilinenud bussist. Läksime jalgsi.

Et asja veelgi põnevamaks teha, valisime tundmatu tee. Läbi pargi, üle mäe, mäest alla. Tagumikul kelgutades, sest kõrval-olev trepp oli jääs. Väike-Fränky teenis alla libisedes stiilipunkte, läbides pool mäge jalad ees ja pool mäge pea ees. Ja päris kenade heliefektide saatel. Õnnelikult alla jõudes müristas pikutades naerda, samal ajal kui J, kes nähtavasti kelgutamise peale närvi läheb, talle oma arvamust kogu kelguplaani tobedusest selgitada üritas.

Kobisime püsti ja jätkasime teekonda. Bussijaam. Pilet Äksisse. Bussile (see oli muuseas Rakvere buss, mis sealt möödus :P)

Et ma polnud kunagi seal käinud eksole, jälgisin siis kella järgi, et 12.54 peaksime õiges kohas olema. Ehh… olimegi. Peatuse nime järgi vähemalt. Aga tuleb välja, et “Kaugliinibuss” ei lähe asulasse vaid viskab Jõgeva maantee ääres maha. Äksi kiriku juures:

See tähendas ees-ootavat ca 3km pikkust jalutuskäiku.  Ütles mu taskus olev Juhani-nutitelefon. Jess. Hea plaan, Suur-Fränky. Väga hea plaan!

Aga läksime siis. Jõudsime peaaegu poolele teele. Ja siis oli ees teeäärses talus suur kuri lahtine koeravolask. Ja, kuigi ma Armastan koeri, siis vot tema peremees on küll Keenjus Kuubis. Ehitagu aed ümber, kui suurt koera tee-ääres elades lahtiselt pidada tahab, krt. Kuna koer tuli tee peale (mida mööda me majast mööduma pidanud oleks)  ja oli suur. Ja tegi kurja-kurja häält. Siis ei olnud meil mingit isu testida, et huvitav, kui me sealt mööda läheme, siis kas tuleb meile ja J-koerale kallale või äkki osutub vaid kurja häälega sõbralikuks süleloomaks. Välja ei paistnud eriti süleloom.

Kuna hoovil ei paistnud inimesi, ja Sülekoer aina karjus, mis J-i ja juba kergelt närvi ajas, ei jäänudki meil muud üle. Keerasime otsa ringi. Head-aega JääajaKeskus, kindlasti oleksid sa tore olnud. Aitäh, sülekoer. Sinust sai vist eile AINUS koer maailmas, kes mulle ei meeldi. Ja ega ma Su pererahvast ka eriti ei vaimustu.

Et superhea plaan veel rohkem super oleks, oli järgmine buss tagasi Tartusse väljumas ligi 1,5 tunni pärast. Ja väljumas Äksist, st. asulast seest. Asulast, mis asus teiselpool Sülekoera. Jeii. Viskasime rõõmust kukerpalle ja tantsisime keset teed valssi ja värki. Maantee äärest oli ju järgmine buss saabumas juba pisut rohkem kui kahe tunni pärast, milles probla? Ega ometi selles, et peatus ilma pingi ja tuulevarjuta keset põlde asus? Või et ainus kohvikulaadne koht, kus nina soojendada saaks, pühapäeviti kinni oli? Ei mingit probleemi, kõik on super!

Fain. Mis meil muud ikka teha, kõnnime siis tagasi eelmisse …ee…asulasse. Puhtaleivas peatub see 1,5 tunni pärast väljuv buss ka. Jah. Sinna lähemegi.  Mis siis, et lühem tee sinna viiks Sülekoerast mööda. Lühemad teed on behmodele. Me oleme ikkagi (tugitooli)sportlased, meie jaoks on iga vahemaa köömes!

Kaardilt vaadates on näha, et kohe eelmisest peatusest otse üle põllu oleks ka Äksi asulasse jõudnud, ilma Sülekoerata. Aga üllatus üllatus, kui on vaja jõuda Äksi, siis ei tule selle peale, et mitte osta pilet Äksi, vaid hoopis Puhtaleivasse. Tunnistan oma rumalust, no tõesti ei kaalunudki sellist varianti.

Kõndisime siis 🙂 Sõna otseses mõttes Jõgevamaalt Tartumaale. Jõgevamaal, muuseas, on küll väga ilus maastik (btw, mu fotokas oli kogu aja kotis ja sinna ta jäi), aga oi kui tuuline põldudevahel on. Nagu Tallinn. Tartus sees oli sellega võrreldes ikka hiliskevad.

Maantee ääres oli teekonna lõpupool liiklusmärk lusika ja kahvliga. 500m edasi. Mmmm, niristasin kotlettide järgi suud. Kõrts oli loomulikult pühapäeviti kinni nii et pidin kotis olnud küpsistega leppima.

Aga, pidu ja pillerkaar, peatusel olid seinad ja pink! Tuul ulgus ümberringi (ja vahepeal ka putkas sees) küll võimsalt. Bussini oli jäänud vaid kolmveerand tundi. Mängisime läbi kõik numbri ja tähe ja nimemängud, mida teadsin. Ja siis juba, pärast veidikest hilinemist, tuligi elupäästev buss. Jeii.

Väike-Fränky ei olnud nüüdseks minu superplaanist enam karvavõrdki vaimustuses, ei peljanud ta välja näidata. Ega ma ise ka ei olnud, ei peljanud seda sisse näidata. Nõme päev, vot. Kuigi Väikese-Fränky kommentaar, et “Me käisime Jääaja keskuses… (paus)…. noooooot!” pani muigama küll. (jh, tagasi jalutades ma lõpuks ütlesin, et kuhu me minema pidime).Igaljuhul olid Väike-Fränky ja J. Tartusse jõudes nii vässud, et otsustasid edasi koju sõita, mitte õhtut lauamängutades veeta. No fain.

Mina otsustasin jalgsi koju kõndida. Lõppude lõpuks olin viimase kahe päevaga söönud ära kaks burgerit ja minu kehakaaluga ei saa seda endale ju lubada. *naerukoht*

Ahjaa, Ahhaa Teaduspoest läksin ka läbi. Sain seal teada, et mul on raha peaaegu otsas. Ma ei saa aru, kuidas see juhtus?! (no VÕIB-OLLA on oma osa üüril, mobiiliarvel, järelmaksudel, pesurestil, voodipesudel, söögil, uisutamisel ja ühel lauamängul (aga see oli hääästi soodushinnaga!)). Õnneks pole järgmise palgakani enam kuu aega aega. Vaid mõni päev vähem 😛

Aga tegelt oli päris nõme päev. Vot. Päeva parim hetk saabus kl 8 õhtul kui magama kobisin. Tuleb välja, et Väiksel ja J-koeral oli hommikust peale õigus olnud, kui nad seda soovitasid!

***

Ps. Tervitused Hundule.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s