Kümme kümmet (3) – inimesed, kes mind häirivad (avalikus kohas)

Kümme inimtüüpi (suvalises järjekorras), kes mind avalikes kohtades (no võtame näiteks bussis) oma eksistentsiga häirivad:

1. Ropendajad (tihti samal ajal ka nr 4 ja 10):
Üks asi on, kui kari kutte omaette olles räägivad oma mahlakas kõnepruugis. Aga hoopis teine asi on see, kui seltskonnas on ka tüdrukuid, ja nad ikka samamoodi räägivad… või kui sõnavara kasutajaks on tüdrukud ise. Ja hoopis kolmas asi on see, kui viibitakse niisiis nt. bussis ja üle bussi räägib mingi tüüp telefoniga nii, et iga teine sõna on karvane. Nad ei pane ise ka tähele. Veel jõledam on, kui see sõnavara on mingi eriti pisikese tatika kasutuses, kes sõprade ees hullult khuul üritab olla. Kunagi keskkoolis oli kõrval-garderoobis mingi 8-9 aastane klemm, kelle iga teine sõna oli m… siis ei pidanud vastu ja mainisin talle ka midagi stiilis, et kallis laps, palun oota kuni Su munandid alla laskuvad ja sa endale emmi kasvatanud oled, enne kui sellest nii agaralt rääkima kipud… prf. Ps. Ma ei ütle, et ma mingi ERITI korralik olen ja mitte kunagi absoluutselt ei vannu. Kui miski ikka täiega närvi ajab, siis ütlen kah. Aga bussis sidesõnade asemel eelistan siiski kuulda ja kasutada neid tüüpisi: ja, ning, ega, ehk, või, kuid…jne.

2. Suu lahti nätsu närijad:
Äkki peaks selle pakile kirja panema õpetuseks, sest mulle tundub, et mõned inimesed pole kuulnudki, et lõualuud ka suud kinni hoides närimisliigutusi teha suudavad.

3. Lehkajad:
Jajah, inimlikust seisukohast: aga tema tahab ju ka sihtpunkti jõuda… ja kui mulle ei meeldi, siis sõida autoga-taksoga-rattaga/käi jala… aga kui ikka satud mõnda otsa sõitma Lasnamäe-rohelisega (toksikomaan, keda nüüdki oma põgusal pealinnas-viibimisel kohtasin), või mõne täiskustud härraga, siis on lõhnasensoritel ikka ebameeldiv olla küll.

4. Kõvad mehed (tihti samal ajal ka nr 1, 3, 9 ja 10):
Enamasti hõlmabki see samal ajal ropendamist. Aga üldiselt teate ju küll neid tüüpe, kes on täiesti veendunud, et nad on kogu maailma nabad. Ja kõige ägedamad. Kui nad parajasti bussis ei oleks, siis nad teeks kusagil rahvarohkes kohas oma bemmiga kiiruskatseid. Kuskil lasteaia/algkooli lähistel oleks eriti äge. Samuti pole laupäeva õhtu üldse õige laupäeva õhtu kui kellelegi vastu lõugu ei anna ju.

5. Liiga tarkur, sihuke wannabe tarkur:
Sihuke tüüp/seltskond, kes arutleb kõva häälega Tarku maailma asju ja kõik (sunniviisiliselt) pealt kuulajad teavad, et tema jutt on puhas vale. Aga kõige hullem asi maailmas on veenda kedagi, kes on ise täiesti veendunud, et ta räägib tõtt, selles, et ta jutt on vale.

6. Mul-on-savi-mida-mu-laps-teeb emmed:
Üldiselt üritan mitte vihata last, kellest on oinas kasvanud tänu vanemate tegemata tööle (aga vahel ei õnnestu ka)… aga need emmed jagunevad kaheks:
a) ühed saavad ise ka aru, et nende laps on väike monster ja nad lihtsalt on käega löönud ja ignovad;
b) teiste meelest on nende illikuku kõige parem maailmas ja teda kummardatakse ja ümmardatakse ja kui laps sõimates midagi nõuab, siis selle ta saab.

7. Silma sisse põrnitsejad:
Olen siin varem ka rääkinud, et mulle meeldib inimesi vaadata/vaadelda. Aga ma teen seda siiski mingil määral “salaja” (aga mitte nurga tagant lukuaugust spuukilt piiludes :D)… ja mitte väga kaua. Aga inimesed, kes unustavad end tükiks ajaks täpselt sulle otsa põrnitsema ja keda ei heiduta absoluutselt, et Sa seda märkasid ja vastu vaatad, ajavad mulle veits judinad peale. Ilmselt tekivad mul mingid parakad sellest, kuidas ta nüüd mu mõtteid pealt kuulab vms.

8. Aelev paarike:
Sõitsin ükskord bussis, kus minu ees seisis paarike, kus üks sõna otseses mõttes imes teise nina. Päris jõle oli. (Loodan, et tal nohu ei olnud).

9. Ohtlikud klemmid (tihti samal ajal ka nr 4 ja 10):
See suur kapp, kes tuleb ja sulle pahupidi silmadega otsa vaatab ja nii palju kui Sa üldse lauguse alt veel tema silmi näed, on pilk selline, mis juurdleb, kas röövida Sinu asjad avalikult, või katsuda Sinu väärtkraam salaja sisse vehkida… brr.

10. Liigselt tarbinud klemmid (tihti samal ajal ka nr 1, 3, 4 ja 10):
Do I need to say more? KUI siia peaks sattuma keegi, kellele väga meeldib, kui tema kaasreisijaks on ilmselgelt laksu all.. või ülipurjus tüüp, siis ma vajadusel selgitan, miks mina seda eriti ei naudiks. Aga ma usun, et seda vajadust ei ole…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s