gaff-gaff

Oeh, loen mina massohistlikult ikka artikleid ja postitusi ja kommentaare viimase aja koerateemade kohta ja… oeh *peksab pead vastu seina*

Muidugi ma ei õigusta seda, et oh, ründas inimest.. ups, ikka juhub ju… aga, PALUN lõpetage see jutt stiilis “peksame kõik koerad, kes meile kusagil vastu tulevad kindluse mõttes omanikele õpetuseks läbi.”

Ainus õige osa selles on “omanike õpetamine”… et “harida” järjekordset BMWga teelt välja kiiruskatset teinud “juhihakatist” ei ole vaja bemmi tuuleklaase sisse peksma selle-eest, et juht idioot on. Auto ei ole süüdi, et teda juhtida ei osata. Koer ei ole süüdi, et ta kutsikana “nunnu” pähe võeti ja siis edasi vaadaku kuidas ise hakkama saab, kuni 2x päevas jalutuskäik ja söök ette antakse ja muust savi on. Puhtalt omaniku tegemata töö. Ja isegi hästi-kasvatatud koera puhul on ju “mul on küll sõbralik koer ja vastutulev koer tundub ka sõbralikust tõust olema, aga ma hoian teda igaks juhuks vähemalt seni enda ligi, kuni teiselt omanikult uurin, kas mängida võib” käitumine elementaarne. Ja kui seda ei tehta, ja sõbralik (või mittesõbralik) koer läheb siiski teise juurde, siis dooh… see on omaniku süü ju.
Ja kui juhtub, et koeral ongi täielikud tapjainstinktid ja ta ründabki kõike ja kõiki, ja koerapsühholoogiast pole enam sugugi kasu ja ümberkasvatamine ei tööta, siis, alles siis, tuleks koer tuttu panna, sest päevast päeva teistega riskimine on mõttetu.
Omanik ju peab koera tundma. Ja kuni ta millegi suhtes (nii koera kui teise poole käitumises) täiesti 110% kindel ei ole, siis ta lihtsalt maandab neid riske. A la kui mul on koer ja elukaaslane tuleb koju, siis ma ei kraba igakord koera kaelarihmast enda ligi toas, et otot, äkki ta ründab Sind :D… Aga kui elukaaslane tuleb koos sõbraga, kes esimest korda tuleb… ja ma olen ikkagi veendunud, et ta ei söösta talle säärde, siis ma hoian teda ikkagi alguses tagasi, et näha, et sõber ära ei ehmata.

Ah, mida iganes.. mul on niipalju mõtteid ja need on kõik segamini, aga point on selles, et lõpetage see koerte-vihkamine ära palun. Tõmmake idioodist omanikud oksa häbiposti parem.
Btw, ma olen saanud hammustada.. ja näinud/kartnud kurje koeri küll… enne kui öeldakse, et “jah, niikaua sädistab, kuni ise saab…” Süüdistan siiski ennast ja/või omanikke. St. minu-puhul oli see mu oma süü… viimase-aja teemade puhul pigem tropp-omanike süü.

Ja bullterjerite jt sarnaste tõugude omanikest on mul suisa kahju. Ise ma endale bullikat ei võtaks. Aga mitte iseloomu pärast! Niipalju kui ümberringi neist tean, siis sõbralikud ja suht koolitatavad tunduvad olema… mulle meeldivad lihtsalt karvasemad kutsad rohkem. Aga nende omanike peale vaadatakse küll sellise ilmega viimasel ajal, nagu nad käiks ringi pommivöö ümber. Dziiz. Kui ma meenutan, siis ma ei ole ka tänaval näinud ühtegi omanikku bullikaga kaklemas, et teda kinni hoida, sest too laksutab iga vastutulija suunas lõugu… vastupidi, pole tähendanud, et koer üldse teistest eriti hooliks… Taksid, vot need on ohtlikumad ja kurjemad.

Ps. “Aastas saab Eestis vägivalla tõttu vigastada 44 000 naist, neist 6 000 saab raskeid ja eluohtlikke vigastusi.”… enne oleks meestele käeraudu vaja kui koertele suukorve :P… koerahammustusi on aastas võrdluseks 2000 ringis (ja palju koeri on? Nii et väited “iga koer võib rünnata” on küll tõsi, aga nagu näha, siis iga koer seda siiski ei tee).
Ps2. Iga mees ka ei ründa, nii et käeraudu võib siis rakendada siiski ainult vägivaldsete võid sado-maso-huviliste suhtes 🙂

23012012558
Pildil erakordselt ohtlik Hullterjer Susco. Ladinakeelse liiginimetusega Purenus Purenus.

EDIT:

Ja see suukorvi teema, et teeme sk kohustuslikuks kõigile. Keda praegu ei koti, see  et koer võiks teiste läheduses olla rihmastatult Sinu lähedal (mitte 10m rihma otsas laste vahel jooksma), seda ei koti ka siis see suukorv. Nõuet täidaksid need, kes seni oma koertega korrektselt käituvad. Ehk siis ebamugavust peavad kannatama need koerad, kes milleski süüdi pole…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s