Kümme kümmet (6) – Telefoni-äppid

Kuues postitus kümnest kümmet asja sisaldavast nimekirjast 🙂 Seekordseks teemaks lemmik-rakendused, mida telefonis kasutan. Nagu ikka, ei ole reastatud kuidagi “lemmikute” järgi.
Ma EI suutnud välja valida kümmet kindlat enamasti, siis panin “Valdkonna”, kuhu alla eraldi äpid. Ja Sirit, äratust, kalendrit, kalkulaatorit ma ei maini,  aga mõistagi kasutan.

1. Foursquare
Asukoha märkimise rakendus vms. Kuna ma ei taha, et kõik teaksid, kus ma parajasti olen, siis on mu sealne tegevus näha ainult sõbralistile, kuhu kuulub umbes kolm sõpra… aga enda jaoks on põnev, näha kui erinevaid kohti koguneb jms. Muidugi, umbes pooltel kordadel, kui kuhugi satun, siis unustan Foursquare´i check in´i teha.. aga pooltel kordadel õnnestub ka 🙂

2. Shazam ja  SoundHound
Aitavad mul abivalmilt ära tunda, mis (võõramaine) lugulaul see küll on, mis parajasti filmis või raadios mängib.

3. Viber  ja WhatsApp
Kuna iMessage on ainult i-inimestele, siis vahel on need abiks. viberi internetikõned pole küll enamasti suurem-asi-kvaliteetsed, aga messamiseks kärab küll. Kahju, et need ekraanilugemisprogrammiga ei tööta, see kahandab mu SMSisaajate nimekirja…

4. SportsTracker
Djah, kedagi veel ebasportlikumat kui mina, annab otsida.. aga spordiäpp peab olema! Vahel kui siiski pikka ringi läbima või rullitama (kuigi uisud juba 2 aastat katki) või rattaga sõitma (kuigi ratas juba 1a katki) vms asja teen, siis las loeb mu samme ja kilomeetreid. Ajalooline sündmus (noh, et mina ja sport!) tuleb ju jäädvustada! Aga et ma nii harva spordin, siis ei tule meelde ja nii ongi viimane “sissekanne” vist umbes pooleaastatagune… Mulle tundub, et enamik inimesi kasutab sama asjana Endomondot, aga ma olen ST-le truuks jäänud 🙂

5. Kasulik: SEB, Google Translate, Postimees, myLite, Mag. Light, Convert Units, Google Drive
SEB-ga on väga mugav kontoseisu tšekata jms. Mobiil-ID on ka muidugi fantastiline asi, ka arvutist sisse logides 🙂 Big fan – big fan!
Google Translate ja Postimees ei vaja vist lisatutvustamist.
myLite sööb küll akut veits, ja pikale matkale seda ei valiks, aga lühiajaliseks taskulambi asendajaks 5+
Mag. Light on valgusega luup. Vahepeal pusletükkidega maadeldes tuli kasuks.
Convert Units aitab konverida erinevaid pikkus- , raskusühikuid, temperatuuri, pindala, valuutat jnejne. 3 pinti (US) on 6 topsikut. Vot.
Google Drive aitab telefonist googledogsis olevaid dokumente piiluda.

6. Ajaviide: Duolingo, Kindle, Sky Map, GizaDuolingo on keeleõppeks. võid ka ilma äppida, kodulehel õppida. itaalia, prantsuse-, portugali, saksa või hispaania keele õppimiseks. Hetkel ma muidugi olen süümekates, sest pole viimasel ajal itaalia-keelega tegelenud. Kuidagi tööpäeva lõpuks kuul nii koos, et ei jaksa mingit mõttetööd teha…
Kindle e-lugereid ilmselt teatakse, mobiiliäpp on sama põhimõttega. Aga üldiselt on mob. ekraan siiski raamatu läbilugemiseks pisut väikesevõitu.
Sky Map aitab tähti uudistada. Näitab, kust Jahipenide, Kaelkirjaku või Kassiopeia tähtkuju leida.
Giza Pyramid solitaire  on kaardimäng, mis pole küll ainus mäng mu telefonis, aga on kõige tihedamini kasutust leidnud.

7. Transport: Bussipiletid, Tpilet, Takso, Google Maps, Eesti Teed, Sygic, RMK
Bussipiletid näitavad mulle bussi-trammi-trolliaegu üle Eesti (noh, et millal Valgas troll nr 8 tuleb vms). ainus häda on, et ei näita.. sõiduaega.. v noh, ei saa 12.45 väljuval bussil klikkides teada, mis kell ta sellesse või tollesse peatusse jõuab.
Tpilet on tpileti veebilehe (kunagine bussireisid.ee) mobiiliversioon, kust eestisiseseid busse kaeda või piletit ostelda saab.
Takso ütleb taksonumbreid, kui bussiliiklusest enam kasu pole.
Lisaks MJ enda maps-rakendusele on mul Google Maps, Regio Eesti Teed ja GPS Sygic… kamba peale kokku õnnestub vahel õige tee ka leida :P.
RMK näitab ringi trippides kaardil matkaradu, metsaonne, lõkkeplatse jms, igal neist täpsem kirjeldus ka juures.

8. Fotograafia: Instagram, Hipstamatic, XnRetro, CamWowPro, Instaframes, Moldiv, PS Express, Cheese!, Posing App, Elements of Photography, Flickr
Instagram on hakanud mul viimasel ajal pange panema :S kole lugu. Aga muidu on seal vahvaid filtreid, millega kiirkorras fotosid tuunida 🙂 ja siis jagada
Hipstamatic on mul umbes kolveerand aastat olnud ja paar õhtut tagasi õppisin alles sealseid filtreid vahetama. Väle õppija :P.
XnRetro retrotab. Sama asi on olemas ka arvutile. Sarnane on ka CamWowPro.
Instaframes raamib pilte.
Moldiv meisterdab fotokollaaže.
PS Express on PhotoShop Sinu (minu) telefonis.
Cheese! Kuigi ma juba niigi lolli näoga olen, teen vahel ajaviiteks veel tobedamaks.
Posing App on abiks fotoshuutidel, kus mul oma fantaasiat mitte olemas ei ole.
Elements of Photography on alles hiljuti sikutatud ja puhtalt harimise ja paremate fototulemuste nimel.
Flickr on fotolehekülje telefoniversioon.

9. Suhtlus ja veebilehed: Facebook, Skype, Twitter, TalkLite
Facebook, Twitter ja Skype ei vaja vist täpsustamist.
TalkLite on sama mis Google Talk, aga mobiilis. Kuigi nüüd loen, et see arvutiversioon on nüüd Talki asemel Hangouts vms… keerulisem, uhkem. Mind võlub Talki lihtsus nii et ei plaani seda ringi vahetada 🙂

10. Muusika ja TV: Youtube, Мультфильмы, ERR TV3 Play, Spotify, TuneIn Radio, Radio Elmar
Youtube on youtube. mott.
Мультфильмы sealt vaatan vene multikaid 🙂 ainus vene-keelne asi, mida jagan. Nu Pogodi, Kolm Sõpra… Karlsson, Kingitus kõige nõrgemale jne.
ERR telekat mul pole ja kui netipulga mahu olen seepidele ära kulutanud, siis saan ERRi tele- raadiokanaleid telefonist vaadata kuulata.
TV3 Play kohta kehtib sama.
Spotify on kahjuks telefonis ainult vähe aega tasuta, niisiis kasutan seda nüüd arvutis, kus ta tasuta on 🙂 Aga palju muusikat ja veebiraadioid.
TuneIn Radio on tasuta ja mängib erinevate žanridega veebiraadioid nagu Spotify-gi, aga erinevalt spotist ei saa seal lihtsalt muusikat otsida-kuulata (vist). Ahjaa, kui ma ei eksi, siis TuneIn laseb raadiost “järgmise loo edasi panna” 🙂
Radio Elmar vahepeal mulle ja mõnele teadaoleval põhjusel pidin mingitel X-aegadel raadiole ligi pääsema 😛 Varsti pean jälle ;)… ja kui mul tööl raadios mängib mõni hää laul siis saan äppi avades näha, mis looga tegu kah on.

apps

Aitab tänaseks küll.
Lehvitades,
mac

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s