Neljapäev

Olen viimasel ajal tutvunud  vanade blogipostitustega,  Ja mitmes neist oli teema: Ma vihkan neljapäevi. Sest alati oli neljapäevadel mingi jama, täieliku ebaõnne päev ühesõnaga. Täna on neljapäev.  Kella kaheksaks hommikul olin ma ennast juba kolme erineva asja peale vihastanud (1. ilm, 2. halb ajastus, 3. ebameeldiv inimene oma järjest ebameeldivamate kirjadega). Tõotab tulla tore päev, onju!

Ja teine asi, mille pihta ma ennast vihastan (uue maailma probleemid ja värki) on internet. Või õigemini, selle puudumine.

Esiteks: kas see on normaalne, et mobiilne internet on  kasutamiseks ainult õues? Nii Edge, 3G kui 4G. Sest kui õues, maja ees on kõik ideaalne, siis puumaja teisel korrusel on ju paks (vähemalt 700,2 meetrit terast) sein vahel ja tuppa nett ei jõua. Ainus koht, kus netipulk (või-enam-vähem kiirusega mobiilinett) töötab, on akna all kesklinnapoolsel majaküljel (akna all = kuni pool meetrit aknast eemal.. ja kesklinna (kus on vist lähim tugi vms) jääb linnulennult alla kilomeetri.) Kui ma lähen sealsamas toas aknast juba 1,5 meetrit edasi (ehk istun voodisse), siis enam internetti ei ole. Kui ma lähen kööki (ehk siis omakorda u 4. meetrit edasi, kus on küll ka aken, aga see pole enam kesklinna poole-vaatega) siis on nett selline et.. pane gmail laadima ja keeda kohv, tee võileivad, söö hommikust.. ja juba näedki oma kirju. Jess!

Võiks arvata, et ma elan eriti paksude seintega kivimaja keldrikorrusel. Metsade vahel. Vähemalt 300 km lähimast tsivilisatsioonist.

Kallis EMT, palun lisage Karlovasse ka mingeid levi-tekitavaid jubinaid. Ma ei peagi ilmtingimata keset sood ja raba feissbuuki pääsema, nagu reklaamid lubavad, peaasi, et kodus pääsen.

Teiseks: Isegi kui ta on seal ühes samas (ainsas kohas toas, kus internetti on), siis kaob nett ära. Lambist. 10x õhtu jooksul. Mis on ERITI tore näiteks siis, kui üritad samal ajal vaadata midagi sellist, nagu nt Kaks Kanget Indias, Kus Sa pärast interneti kadumist pead tegema refreshi ja siis uuesti kõiki reklaame vaatama, sest neid ei saa edasi kerida. KREIT! Dzazt kreit!

Ja asi ei ole selles, et palju kasutajaid korraga vb vms. Seda juhtub ka laupäeva hommikul pool 7, ma ei usu, et siis ümbruskonnas peale meie eriti palju hulle on, kes mõnda saadet järelvaadata üritavad…
Ja olen teinud kõiksugu restarte: nii pulgale, arvutile, progele, telefonile… endale :D.

Kiituseks võib öelda, et kui see netipulk seal kardina küljes on ja kui nett parajasti lambist ära ei katke, siis kiirus on väga hea. Sellega olen tõesti rahul.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s