iOS7

Hoiatus: Järgnev postitus tuleb pikk ja igav kõigile neile, keda iOS ei huvita… ja igav ka kõigile neile, keda huvitab, sest nemad teavad juba seda kõike… aga enda jaoks võin ju uue head ja vead kirja panna.. ja siis miljoni pildiga eelmist ja uut võrrelda. Võin ju, eks?

Alustame siis vigadega.. miinustega.. ja mind häirivate asjadega:

Kujundus on nii miinus kui pluss… seal on nii palju harjumatut (peenikeste joontega tekst valgel taustal).. lihtsakoelisemad äärejoonteta logid jms… aga palju toredat ka.- Kuigi mul on 3G väljas, on see tegelikult sees.. ja kahtlustan, et see sööb akut.
Aku oli ka enne nõrk koht, nüüd samuti. Eriti veel, kui ma teda paljupalju näpin hetkel. 3G pärast ilmselt ka. Aga samas, laeb päris kiirelt.
– Helisemisel tundub helin kuidagi..kajavat
– Klappidega musa kuulates ei teinud saabuv SMS häält vaid muusika jäi hetkeks vakka.. nii ei saa kuulates teada, kas see oli sms, email vms.
SMSid ja iMessage on nüüd koledam 😦 Enne olid nunnud.. nagu natuke 3D-mullid
Fotoka filtrid on khuulid.. aga võiks lubada ka otse Instagrami laadida (nii nagu Flickrisse nt saab..) ehk siis Insta jaoks peab eraldi insta olema ikka alles.
– 4S-il ei ole Airdropi… aga kuna mul teisi äppliseadmeid ei ole, siis õnneks pole hullu vist.
– Appstore´s on selline tore asi nagu Near me, mis näitab siinkandis populaarseid äppe. Kahjuks on need kõik mul juba olemas, ta võiks sellest aru saada ja uusi pakkuda :).
Kaabliga PCga ühendades ehmatasin alguses ära, et ta pilte ei luba laadida.. aga küsib hoopis iga kord üle, et “trust this computer?”.. nii et õnneks saab ikka.
Ilma-äpp kalas alguses (aga selle sain tööle*), aga ülevalt alla tõmmatavas notification centeris ei näita ikkagi ilmateadet, mingi bug…
App-store kalas ka alguses, aga selle sain ka tip-top tööle.
* Ilma-äpp näitas linna, aga kraadide asemel __. Kui seadetest asukoha-seaded korraks välja ja sisse panna, siis läks korda.

Ja vastukaaluks head:

Kaustad lehekülgedega. Kuna äppe kogunes nii palju, ei viitsinud ma neid viie erineva avalehe vahele laiali jätta… nii sai ka eelmises teha kaustu… nt panin mängud ühte kokku ja kausta nimeks games. Aga eelmisega oli see häda, et ta lubas sinna piiratud arvu äppe panna.. mingi 12 oli äkki… nii mul siis oligi mitu mängukausta ja mitu kausta fotograafiaks ja mitu kausta ajaviiteasjadeks ja mitu kausta kasulikuks nänniks ja siis otsisin taga, et millises neist. Nüüd on kaustadele tekkinud leheküljed! Mis tähendab, et võisin kõik oma mängud ühte mängukausta ära tõsta, populaarsed ettepoole.. ja teised jäävad küll teisele lehele, aga märksa lihtsam on sama mängukausta lehekülgi lapata, kui erinevaid kaustu avada ja otsida 🙂 wii,
– Äppide Update-failidel appStores on nüüd failisuurus näha.. vähemalt enne ma seda ei näinud.
Kujundus. Nagu ma ütlesin, siis on se eni hea kui halb :D.
– Mõnusad akende-libisemised. Ei oska seda kirjeldada, aga nunnu on, kui äpp ühte ekraaninurka väikseks libiseb vms.
– Fotokal on filtrid ja ruudukuju jms. Alates 4Sist reaalaja omad. Aga jah, kahju, et instasse otse ei saa laadida.
Kontrollkeskus, mille alt välja tõmbad ja taskulambi, wifi, muusika, fotoka jms ligi pääsed. Töötab ka “lukustatult”. Varem sai lukustatult otse fotokale ligi. Nüüd pääseb mõlemani.
Taskulamp oli üldse varem eraldi äpp, nüüd on otse olemas. Samuti on uus asi kompass/lood, mida ma küll eriti tihti ei vaja, kui aus olla…
Rakenduste sulgemine on nunnu.. varem pidi sõrme peal hoidma ja siis nurgast sulgema (nagu symbianil), aga nüüd lohistad üles ära. Nüüd saab sulgeda ka hetkel ees olevat rakendust.
Rööprähklemine… See on lihtsalt nii haige sõna multitaskingu kohta, btw :D.
Safaril on armas favourites´i variant… aga huvitav, kuidas neid sealt eemaldada saab… Safari täbid ja nende sulgemine (äralibistamine) on ka ilusakesed.
Lahtilukustamine ükskõik kust ekraanilt, mitte ainult alt äärest.
Siri on uus ja ilus ja saab minust paremini aru ja oskab rohkem ja lubab minu teksti “edit-ida, et kui ta must aru ei saa, saan käsitsi vale sõna parandada, mitte ei pea 16 korda ütlema.
– Valik uusi helinaid ja taustapilte. Sh. liikuvad taustapildid.
Muutuvad logod. Varem oli kalendri logo interaktiivne, ehk muutis kuupäeva. Kell oli lihtsalt logo. Nüüd näitab kella logo ka õiget aega.. väike sekundiseier on nii nunnu 🙂
– Varem tuli peale vastamist sekund oodata, kuni teine Sind kuulis. Nüüd peaks kohe kuulma.
– Ja peamine. Telefon on ikka veel kiire ja ei hangu ära. Purrrfect.

Aga siis miljard (53) pilti ka lisaks (aeglasema neti puhul, ära proovigi vaadata 😀):

1. LUKUSTATUD AVAKUVA:
Esimene: laadiv-tavaline (vana); teine: mittelaadiv-muusikat sättides (vana) VS kolmas ja neljas: värviline tavaline (uus) ja muusikat sättides (uus):

avakuva_ios6_1  avakuva_ios6_3

avakuva_ios7_1 avakuva_ios7_2

2. TÖÖLAUD
Esimene: vana, teine ja kolmas: uus.

desktop_ios6 desktop_ios7 desktop_ios7_1

3. RAKENDUSTE SULGEMINE
Vanal (esimene) näitas kohe-nupu topeltklõpsul all avatud rakendusi, aga mitte hetkel ees-olevat rakendust (pildil nt Fessbuuk lahti tegelt)… kui all-ribal rakenduse logol sõrme hoida, tekkis selle nurka ristike, kust selle kinni sai panna (Symbianil on sarnaselt). Uuel (2. ja 3. pilt) laseb sulgeda ka hetkel ees olevat asja… ja sulgemine käib aknaid üles ära lohistades (3. pilt)

avatudrakendused_ios6 avatudrakendused_ios7_1 avatudrakendused_ios7_2

4. NOTIFICATION CENTRE ja CONTROL CENTRE
Notification centre saab igal hetkel ülevalt rulookardinana alla tõmmata.. ja tagasi üles lükata. Enne oli see hall (1.pilt), näitas ilma, meeldetuletusi, ja lubas otse twiitida FB-da… uus (pilt 2) peaks ka ilma näitama, aga see mul hetkel ei tööta, nagu eelpool mainitud (kas asi võib olla selles,et mul background äppid keelatud on?), meeldetuletusi mul lihtsalt pole kalendris,sest mul on nii võrratu mälu :D… ja taust on veidi läbipaistev.
Control Centrega (3. pilt) võrdlust ei ole, sest see on uus asi. Kuuldavasti androididel oli enne ka sihuke. Igaljuhul on see alt üles tõmmatav, ja sealt saab näppida musa, wifit, sihihamast jms, ekraaniheledust, või avada taskulambi, äratuse, kalkulaatrori, fotoka.

notificcen_ios6_2 notificcen_ios7 control_centre_ios7

5. ILM ja SIRI ILMATEADE
Mul ei ole kahjuks vana ilma-äppi screeni. Siin on siis uuest kaks. Üks näitab valitud linna ilma.. see udu või pilved vms seal taustal liiguvad tegelikult… ja teine näitab enda valitud linnade-valikut. Aga ma ei tea, miks mul 2 Tartut on. Mis seal ikka, olgu. Tartu on seda väärt. PS. Tänane screen näitab erandit, kus Tartus on Tallinnaga võrreldes halvem ilm. Brr.

ilm_ios7_1 ilm_ios7_2
Küll aga saan ma vana (esimene) ja uue (teine, kolmas) võrdlust näidata sellest, kuidas Siri ilmateadet jagab. Kuigi muidu meeldib mulle uus Siri rohkem (sellest hiljem), siis ilmateade oli vanal ilusam. Ilm ise kah. Uute värvivahe tuleneb taustast.. kuna Siri on ka läbipaistev, siis Calumet´i ilma küsisin ma siis kui roheline lukustatud ekraani taustapilt ees oli, ja Tartu omal kumavad töölaua ikoonid läbi. PS. Päris **** suusailm tuleb.
siri_ilm_ios6 Siri_ilm_ios7 Siri_ilm_ios7_2

6. SPOTLIGHT SEARCH
Varem sai ava-ekraanilt vasakule”ekraanile” liikudes iPhone sisu otsida (1.pilt), nüüd (pilt 2) tekib Otsinguriba avalehele siis, kui ekraani keskel ikoonide vahel sõrmega alla libistada.

spotlight_ios6 spotlight_ios7

7. FOTOAPARAAT
Pildil pildistamise funktsioon. Esimene pilt vana. Teisel pildil uus. Kolmandal on uue filtrivalik, mida reaalajas pildistamisel kasutada saab.

camera_ios6  camera_ios7_1 camera_ios7_2

8. SÕNUMID/iMESSAGE
Kuna ma ei tahtnud oma sõnumeerimistest screenshoti teha, siis kasutan siinkohal TextFromDog´i näiteid. Esimene (khmm, ilusam) on vana, teine on uus. iMessage (iPhonede omanikud saavad omavahel SMSe tasuta vahetada) puhul on rohelised vestlusmullikesed sinist värvi. Muu on sama.

imessage_ios6 imessage_ios7

9. E-MAILID / POSTKAST
Vana (esimene pilt) oli natuke värvilisem ja elavam.. teine (uus) on veits monotoonne

mail_ios6 mail_ios7

10. FOTOALBUM
Vana musta äärega, uus heledaga.. Ahjaa, seda pole pildilt näha, aga uues saab suurelt avatud pilti kahe näpuga pisikeseks tagasi pigistada, mis uuesti albumivaatesse viib.

photos_ios6  photos_ios7

11. MUUSIKA-PLEIER
Nagu albumis, esimene, musta ärega on vana, teine, hele on uus. Uus näitab  lahkemalt algumipilte.. vana näitas vähem. Repeat ja Shuffle on ka lähemale toodud.

player_ios6  player_ios7

12. SEADED
Vanal (1. pilt) oli taust värvilisem, uuel (teine pilt) on logod värvilisemad… vana logod oid mõnusamalt ruumilisemad vms siiski.

seaded_ios6  Seaded_ios7

Ja before, meanwhile ja after hetked Update ootuse ajast 🙂

uptodate1_ios6 uptodate2_ios6 uptodate_ios7

13. SIRI
1. pilt vaja, 2. pilt uus. Siril on uus läbi-kumav taustvärv, ja kadunud on jutumullid teksti ümbert… Lisak sisi see kiidetud “tap to edit” funtsioon, millega teda parandada saab, kui ta mu junglish inglise keelest aru ei mõista saada sugugi. Aa, ja uuel all see joon lainetab, kui häält/kõnet kuuleb.

Siri_ios6 Siri_ios7

14. SAFARI INTERNETIBRAUSER
Header-footer siis jälle vanal (esimene pilt) värvilisemad ja teisel pildil (uuel) heledad ja lihtsad.

Safari_ios6 Safari_ios7_1

Täbide vahetamise pilti mul vanast ei ole. Siin näide, kuidas uues avatud netiaknaid näha, nende vahel valida saab..ja kui midagi sulgeda tahad, siis libistad selle nt vasakule ära (pilt 2).
Safari_ios7_2 Safari_ios7_3

15. Tervitushetk uude iOSi sisenedes (MJ on polüglott):

uus1_ios7 uus2_ios7

LISAKS… mitmed äppid uuendasid ka ennast täna iOS 7-le kohandatuks.. siin mõned näited:

A. FACEBOOK
Ülemised kaks: vanad. Paremal tavavaade ja vasaku pildi menüü sai ette ekraanil sõrmega paremale tõmmates.
FB_ios6_2      FB_ios6_1
Alumised kaks on uued. Valgemad-heledamad, nagu kõik muu. Uuel ei tule menüü enam vasakult äärest libistades, vaid alt menüüst kõige “more” peal klikkides… tagasi avalehele saab News feedil klikkides, mitte menüüd ära lohistades. Harjumatu veidi.
FB_ios7_1     FB_ios7_2

B. TWITTER
Enne (esimene pilt) oli kuidagi ümaram ja ruumilisem, nüüd (teine pilt) kandilisem ja.. lihtsam. Ahaa, alumine äär on mustana säilinud.

twitter_ios6 twitter_ios7

C. WORDPRESS
Ülemised: postituste nimekiri. Alumised: haldaja menüü
vasakpoolsed: vanad. Parempoolsed: uued.

WP1_ios6 WP1_ios7

WP2_ios6 WP2_ios7

Vot. Ja nii ongi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s