rändom staff

Tervelt 15 lugejat vastas Poll´ile ja neist/teist 2 käivad siin ainult koonupostituste pärast, 2 neist/teist ainult mitte-koonu-postituste pärast ja ülejäänud 11 on leplikud ja lepivad kõigega, mis ette antakse! Isegi kui ma pea(ksi)n ülipõnevaid monolooge teemal, kas pesta sokid puhtaks täna või homme… vms.
Ärge siiski arvake, et ma iga kord natuke süümekaid ei tunneks, kui jälle lobisema kukun. Mis Koonuteemadel lobamist puudutab, siis M. saatis mulle feissbuukis vist ka esimese vihje, et no aitab küll :D… Lugemist teemal: 15 märki, mis näitavad et… well, et Sa oled nagu mina 😀 (okei, tegelt on sealt vist minust “ainult” 10 neist vms)
Niisiis, tänane Koonujutt ka. Esmalt tahaksin mainida, et mul on kahtlemata linna kõige puhtam koer :D… sest ta käib iga päev pesus, suuremal või vähemal määral. Kui olid ilusad ilmad, otsustas ta ennast püherdades ära määrida. Kui oli enam-vähem ilm käis ta esmalt Emajões ja kalpsas siis mööda mulda ja liiva… ja eile, noh, eile oli lihtsalt bööö ilm. Aga kui hommikul juba bussiga tulime, siis õhtul läksime jalgsi tagasi, ja et niikuinii mudane oli, polnud enam midagi kaotada, käisime jõe-rannal jms. Kohtasime ühte kutsikapoolset taksi, kes ülienergiline ja rõõmus oli. Hüppas mängides EllieTheElephanti peale üles jms. Kutsikaomanik noomis teda armsalt, et “Ära hüppa peale, määrid valge koera ära.” Djah, niivõrd kuivõrd valge 😀 Aga pärast käpa-kõhupesu oli jälle hele 🙂
Aga täna oli õues maa kuiv, kui hommikul kell 6 aknast ilmaluuret tegin. Selge, lähme siis pikema ja aeglasema ringiga… lähme varem välja, onju, koer! Koer oli nõus. Läksimegi. Jõudsime esimese tänavanurgani (ilma kirjanduslike liialdusteta, oligi esimene), kui sadama hakkas. Selleks ajaks kui kesklinna jõudsime, juba üpris tihedalt kusjuures. Tulime küll vapralt jalgsi, aga aeglasest ja pikemast jalutusest ei tulnud midagi välja. Küll aga peaks mainima, et hommikune vihm ei määrinud Teda ära! Nii ilusake on!

Ommukal kell 5 voodis vedeledes mõtlesin, et äkki oleks miski targem teema ka täna, millest blogida. Ei tulnud midagi pähe. Või, noh, kaalusin korraks postitust “10 põhjust, miks koer on parem kui laps”, mis ilmselgelt oleks pigem huumor ja sarkasm olnud (ega ma mingi lastevihkaja ei ole), aga pelgan, et mitte kõik inimesed ei mõista huumorit ja et viitsi saada sõimu teemal, kuidas Sa võid üldse lapsi ja koeri võrrelda jms. (Kiituseks võin öelda, et püsilugejate, isegi lapsevanematest püsilugejate pärast ma ei kartnud 😉)
Näidetena võin siiski ära mainida, et näiteks on suur vahe, kas näha oktoobris jõkke ujuma minemas koera või põnni (kuigi luba pole antud)… Lisaks on enamik koeri vaiksemad… Koon magab terve öö rahulikult ja hommikul ka… (välja arvatud nädalavahetustel, kus on tema meelest tore vara ärgata…) Koera võtmisel vajaminevad asjad maksid kokku tsipa üle 100€.. lapse”võtmisel” saaks selle rahaga…ee.. kasutatud vankri, äkki?… Ja pampersid on kallimad kui poo-bag´id :)… Kuigi kui põnn pambudest välja kasvab, siis paber on vist ikkagi enam-vähem sama hinnaga mis kotid… kui te elate Indias, siis on isegi odavam, seal ju veekauss ja vasak käsi ainult… sest paber on nõrkadele :P. (Kunagi kui ma olin hästi väike, siis ma arvasin ka, et õige paber on nõrkadele ja kasutasin ära hoopis Papsi kaugelt toodud paljaste naiste piltidega mängukaardid. Ei oldud eriti õnnelikud mu üle siis, kas teate. Siiamaani vahel hõõrutakse mulle seda nina alla.)

Rändom päeva-lauluks on täna Katie Melua “9 million biycles“. Jälle, ilmselt. Aga mis ma teha saan, et see jälle kummitab. Oeh.
Eile vaatasin zajuzmultfilmi. Rapuntselit. Kunagi käisin seda Tartus kinos ka vaatamas. Mul oli komme, et kui Tartusse satun, käin üksi kinos, vahet pole, mis sealt parajasti tuleb. Vedas, pea alati tuli midagi head. Hanna näiteks. Ja Turist. jpm. Tänane multikaõhtu toob ilmselt Lõvikuningas II… ja homne Leedi ja Lontu. Ehk siis mu kuu netimaht on JÄLLE täis ja kuna netikiirus on niiiii aeglaseks piiratud, siis tuleb olemasolevad varud välja otsida ja netivabalt olla. Muuseas, kui keegi teile kunagi peaks ütlema, et kodu-kasutuseks on netipulk hea mõte, siis saatke ta selle jutuga… kuhugi mujale rääkima. Okei, kui nett olemas on (akna all selles ühes toanurgas, kus ta olemas on) ja kui maht täis ei ole, ehk kiirus normaalne on, siis on see niiii hea kiire nett!
Aga ainult siis…
Eile öösel nägin unes, et mul oli (jälle) põlve-op ja et me olime MariEga hullult kurjad (mina tema pihta ja tema minu pihta), ja et hooldusest helistati ja öeldi, et mu MJ on korras. Võikski olla.
Djaa.. mul pole enam midagi öelda. Hakkan asjalikuks.
Eriti toredat nädalalõppu teiele! (ja meiele.)
! 🙂

3 kommentaari “rändom staff

 1. Mis sa täna veel plaanid kirjutada 😀 ?

 2. Aga lapsed saavad ükskord iseseisvaks. On suur rõõm, kui laps hakkab potil käima, veel suurem kui ise kempsus käima.
  Ja lastega on kergem reisida, käia teatris, kinos, kohvikus. Või kellelegi hoida anda.
  Ega sina nüüd ei solvunud, et ma sinu koonu lastega võrdlesin?
  Mul koera pole olnud, aga tore on lugeda sinu suurest vaimustusest.
  Oleks vaid kõik loomaomanikud sellised. Kahjuks osadel jääb puudu vastutustundest.

  • Jaa, kui ma peaks kirjutama sellest, et miks on lapsed paremad, kui koerad, siis üks oleks raudselt see, et üks hetk saavad lapsed suureks ja kolivad välja (rahu ja puhkus), aga jäävad alles.. ja pikaks ajaks…
   Kutsikad õpivad ka potitamist :D… ja kino-kohvik-teater jms selles osas on õigus, kui just juhtkoeraga tegu pole. Samas, kui koer tohiks teatrisse minna, siis ta oleks seal ilmselt vaiksem, kui osa lapsi (mitte kõik pole muidugi kärarikkad põnnud, aga osa see-eest topelt)… Osa kohvikuid, nt Tartus Crepp, tunnistab hästi-kasvatet koonusid ka.

   Ps. Muidugi ei solvunud. Ja selle vaimustuse kohta, ma pakun, et vaimustus on ka teistel värsketel omanikel, aga isegi kui see pisut (!) mõne aastaga vaibub, siis vastutustunde jätan alles siiski 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s