koerateraapia ja koonujutud, nagu ikka

Macil oli eile tuumapeavalu… no sihuke lausa, et läksin tööle 3h hilinemisega.
(et te valesti eeldama ei hakkaks, siis peavalu saamiseks ei olnud tarbitud alkoholi, tuli teine niisamagi.. kutsumata… öösel/varahommikul)

Võtsin tableti. Hilishommikul teisegi. Päeval veel kolmanda takkapihta. Iga tabletiga läks sihuke 2-3 kraadi paremaks… Sajast jäi siiski üle 90 kraadi alles :P. Lugesin mina siis parajasti koerateraapiast (kohe jõuan selleni, miks 😀) ja järsku avastasin, et ou, kui “teraapiakoertega tegelemine võib suurendada oksütotsiini (hirmu ja ärevuse leevendaja) ja dopamiini (õnnehormooni) taset veres, samas vähendab see kortisooli (stressitekitaja) taset.” (Allikas) siis miks ei võiks see ka valuvaigistina laksata. Mõeldud tehtud. Kobisin pooltunniks kabineti põrandale kudrumudrule, Koonlane süles.
Ma ei ütle, et see nüüd nii Hops ja valmis laksas… või hakkasid siis just lõpuks ibufluxid mõjuma… aga valu kadumise tempo viiekordistus igaljuhul ja õhtuks oli peavalu väääga väike.. ja hommikuks täitsa oma koju ära läinud. Niitoreniitore 🙂
Kas te teate seda tunnet, seda rõõmu, kui tunned järsku, et oled lahti saanud peavalust, millega oli valus pead 0,5cm nihutada ja nüüd võiks peaga moshida! Niitoreniitore!
Mina siiski ei moshi, kael veel natuke liiga puruks selleks :P… aga rõõmustan niisama!

Aaaaga teraapiakoertest lugemise kohta. Minu uusaastalubadus on, et võtan lõpuks kätte ja teen selle ära, mida tegelikult tahaks. Koonuga (laste)haiglas käia. Umbes nii nagu Susi Tallinnas käib. Niii väga tahaks. Juba ammu, juba enne koera :D. Ilmselgelt olen liiga palju juhtkoertega hänginud ja ei lepi nüüd lihtsalt lemmikloomaga, icc 😛
Heh, tegelikult tundub EllieTheElephant siin tööl käies juba täielik talent: ülirahulik, ülisõbralik, ülikannatlik, ülimalt pai-maias (kui teda vahepeal pole mõnda aega sügatud, siis ta viskab ennast mürtsuga pikali pessa ja hakkab rahulolematult mõmisema 😀).
Ja noh, viimasel ajal on soovile tõukeid andnud nt see, kui ise haiglas olin… ma oleks rõõmust hullunud kui mõni karvakera sinna sattunud oleks… või kui haiguslehte perearstil pikendasin ja ta rääkis, et Susi käib neil ka ja julgustas takka… ja kui nüüd Maarjamõisas sõbrannat vaatamas käisin ja nägin kui sõbralikud ja toredad siinsed inimesed on… ja kui eile õhtul koos Koonuga Maarjamõisas sõbrannat vaatamas käisin, küll all fualjees, mitte üleval palatis, ei jäänud ka Koon kellelegi ette.. hoopis vaadati, naeratati, kiideti… Andis lootust, et äkki nad ei olegi vägaväga loomavastased 😛

Otsisin uuesti kodust teemakohased materjalid üles. Lugesin netist veel ja veel. Seekord just haigla-teemale spetsialiseerunud kirjandust ja kogemusi.. kaesin videoid. Tegin esimesed sammud, et enne haiglaga ühenduse võtmist korralik eeltöö teha ja Koonule nt kõiki abivahendeid (ratastool, kargud jms) tutvustada, et veenduda, et need tema jaoks hirmsad ei tundu… Jne. Niitoreniitore. Niipõnevniipõnev.

Kiitlen veel. Teemat uurides leidsin juturaamatu, mis tundub ka tore (/me kogub koertega ilukirjandust vms :D) ja täna tegin endale näärikingi ja tellisin ära: “Üksnes Sinu.” See on triloogia 2. raamat ja 1 ja 3. osa tunduvad kahjuks välja müüdud olevat. Aga asi seegi. Eriti veel soodusega 3 raha 18 raha asemel. Onju!

***

Koonu toidulauakommetest olen kunagi pajatanud… sellepärast on ta nüüd suht puht lihatoiduline. Aga ma lihtsalt pean näitama, kuidas ta lahkelt oma krõbinad tulevaste põlvede jaoks maapõue matab 😛

Ps. Stay tuned, järgmises postituses on tulemas blogardile kohustuslik aastalõpu blogimeem vms.

PS2. Ma olen rikas mutt:

Õnnelik võitja!!! – Ref nr: Sp/229/0-01/07/5-02/ES
Sinu e-post ID võitis äsja EUR 450,000.00 (Furo viiekümne tuhande euro.) Uplift International Charity Program. Ref nr: Sp/229/0-01/07/5-02/ES. Lucky nr: 9/11/13/24/40.
Lisainformatsiooni ja nõudemenetluses kontaktandmed;
CAPITAL CLAIM AGENCY
Hr John Carlos.
E-mail:
infocass@aol.com
Tel: +34-672-594-567 (Räägi inglise keeles)
Oma täielik nimi, aadress, vanus, amet, telefoninumbrid.
SAADA Vasta Post:
infocass@aol.com
Palju õnne!
Märkus: see on rahvusvaheline loterii programmi, nii et see sõnum oli automaatselt tõlkida inglise keelest eesti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s