Talvelood

Lume maaletooja on küll alustanud oma tellimuse täitmist, aga vähemalt Tartu kandis, üsna kesiselt. Kuna ma ei ole ka millegiga rahul, siis ma tahan rohkem! Et saaks ikka sügavas lumes sumbata (ja siis selle üle viriseda 😛). Aga muidu  on tore. Välja arvatud see, et Kesklinnas mõnel pool libedusetõrjeks soola või kemikaale vms. Koonud hakkavad seal käies lonkama ja siis väldin võimalusel. Ja asi ei saa olla külmas, sest kui läheme lumepuhta tee pealt lumele, kus peaks olema teoorias ju külmem, siis ta jätab lonkamise järgi.  Aga muidu on lumi tore! Sest EllieTheElephant püsib nii ilus porivaba. Wiiii 🙂
Kuna külma ilmaga on õues tööle kõndida külm ja tööl viibida soe, siis tulen tööle nii, et teksapükste peal on suusapüksid. Et siis tööl suusakad ära võtta eksole. Kuna mu väikesel vaesel MJ-l (telefon) tundus suusapükstetaskus külm olema, jätsin ta täna teksade taskusse. Mõelda vaid kui lõbus see oleks olnud, kui kusagil rahvarohkes kohas keegi helistanud oleks ja Mac endale kätt püksi ajama hakanud oleks. Lõbus siis kõigile teistele, peale Maci, mõistagi :D.

Aga kodu on pakasega jahedapoolne. Ma ei tea, eelmisel aastal oli pikk külm talv ja tuba soojem. Nädalavahetusel ärkasin vabatahtlikult-sunniviisiliselt nii laupäeval kui pühapäeval kell 6.00 hommikul, et kütta. Et saaks siis õhtul uuesti kütta. Sest 2x päevas küttes oli stabiilne 19 sees. Ilma oleks nutusem olnud.
Kuna ma ei tea täpselt, et kui tihti võib kütta, siis jätsin 12h vahet. Lisaks olen kuulnud, et ahi peab jahtunud olema. Noh, kui see kehtib selle kohta, et ahi väljast katsudes, siis ma võik sjuba kütmise ajal uuesti kütta, sest tipphetkel ühes kõige soojemas kohas on nii, et tunned, et on peaaegu kuum, aga mitte piisavalt kuum, et kätt ära võtma peaks. Aga ma siis katsun veendumiseks ahju hoopis seestpoolt :D. Kui on leige, siis võib. See vist ei ole normaalne loogika, aga vähemalt loodetavasti ka mitte ohtlik loogika. Ja vähem puid panen ka, kui tihti kütan, muidugi.

Hommikused ärkamised olid mõistagi rasked. Vähemalt olid mul ajaviiteks röstsaiad juustuga ja Koeralausuja. 🙂
Laupäeva hommikul tahtsin hullult peale kütmist uuesti magama kobida.. aga kuna olin Väike-Fränkyle ja Josephile lubanud, et olen kell 10.00 platsis, et lubatud küllatulek ära teha, siis täitsin oma lubaduse. Prff. Oleks võinud rahus magada, sest kui ma kell 10. helistasin alt, siis nemad alles ärkasid (mu kõne peale) ja kui ma helistanud poleks, oleks rahumeeli edasi maganud. Aga sain vähemalt lähikonnas jalutades ühe talvehommikupildiklõpsu.
photo 2
Siis käisime Koonudega Kassitoomel patseerimas, kus EllieTheElephant ja JuhtkoerDžännu hullunult Kassikausis jooksid.  Vahepeal poole mäe pealt alla libisedes-kukkudes, aga ega kaaslaselt halastust polnud: jess, oled selili.. ot, ma nüüd närin Su kõri natuke :D… aga sai vähemalt mõnusalt energiat välja elatud. Nende oma siis. Meie seisime ja kulutasime oma energiat soojuse hoidmisele kehas. (mis tuletab mulle meelde, et eile voodisse minnes ei olnud mul endal külm, mis oli ebaharilik… aga mu jäsemed olid vist tavapäraselt jäise temperatuuriga. Igaljuhul küsis T. mult mingi hetk nii igaks-juhuks, et kas ma olen ikka elus veel?! Olin vist tõesti külm :P.)

Õhtud veetsin üksi kokates (vt. eelmine postitus) või koos kokates (kui hiired ära, oli hassidel pidu (loe: kui T. ja VäikeFränky meid hülgasid, ühendasime Josephiga jõud ja tegime seenepastat filmi kõrvale. )). Nädalavahetuse filmivalik kokkuvõttes oli üsna depressiivne: üks katastroofifilm päevas teeb tuju heaks (noh, et oskad hinnata, kui tore on, et väljas on 14 kraadi külma, mitte laavajõed või päikesetormid või maavärinad või tornaado jne.) Vaatasin ära järmised filmid: “Deep Impact” (kõlab nagu pornokas),  “Knowing” ja “Twister“. Ja muidugi “Koeralausuja”-t ja uus “Originals”-i osa.
Koonul on ka oma lemmikfilm! See kiirabi sireene imiteeriv kuldkoonlane. Tavaliselt võib EllieTheElephant seda videto korduvalt tüdinemata vaadata ja pöörab kuulates pead nunnult küljelt küljele (ükskõik, kas näitan seda arvutist või telefonist.. vaatab ikka). Aga nagu Murphyl kombeks, siis seekord kui filmisin, tüdines ta videost üsna ruttu. No fain, aga vaadake sedagi vähemalt (vabandust Facebookisõbrad, kes seda spämmi juba näinud on):

Ühtlasi ma lihtsalt pean kiruma, et Google teeb viimasel ajal kõik asjad niiiiii nõmedaks. Esmalt see Gmaili sisselogimine. Kui Sa ei ole oma arvutis, siis ta annab sisselogimisel valida selle arvuti kontod ja siis pead kusagilt eraldi uue konto lisama, et sisse logida saaks. Miks seda võimalust kohe seal lehel olla ei võiks. Fain, olgu need põhikontod ka, aga logimise-aken ka vähemalt!
Ja nüüd Youtube. Esiteks käib see mulle iga kord peale nagu uni, et ole mees, pane ikka oma täisinimi kanalinimeks, mitte hüüdnimi/kanalinimi. Aga ma ei taha, saagu aru, krt. Ja teiseks, ma ei oska enam oma lisatud videoid leida :S. Ta näitab mulle minu kanali all neid videoid, mida ma jälgin ja teised lisavad. Siis ma otsin video üles hoopis meililt, kuhu ta lingi peale lisamist saadab. Ja sinna ta ei saada muidugi sellist linki, mida kohe saata sünniks, seal on mingi owner-blablabla… ava esmalt see ja siis otsi sealt video alt see share.. kust ta annab lühikese aadressi… mida näiteks WordPress vahepeal lisamisel ei tunnista. Arghhh (nopib halle karvu peast).

Aga selle kõige kõrvalt jõudsin isegi koristada ja pesu pesta. Ja riidekapid ära koristada! (nende uksed mahuvad nüüd jälle kinni! Kreit saksess!)… tuleb välja, et praegu ei lähegi eriti palju suveriideid vaja, ladusin need siis kapi tagumisse nurka eest ära. Leidsin mitmeid ammu igatsetud ja unustatud esemeid. Nice! Ja nüüd on jälle riidepuid ja ruumi, et jope kappi sisse riputada. Impressive, huh?!
Eile õhtul käisime (nagu ikka loogiline, siis pärast koristamist! 😀) Maximas uusi koristusvahendeid shoppamas. Järgmine kord saab olema juba oluliselt lihtsam, kui on olemas näiteks sellised vähetähtsad asjad nagu mopp ja ämber ja põrandapesuvahend :D.
Enne minekut tšekkasin Maxima soodukate lehe üle. Avastasin, et nad on armsalt teada andnud ka hinnatõusu, mitte vaid languse. (alumistel toodetel on väiksem hind maha tõmmatud) (taaskord vabandust FBsõbrad, kus seda juba ka rääkisin):
photo 3

Toodetest rääkides oli täna Postimehes miski uus põnev asi… Tamarind. No ma ei tea… päris nilbik näeb välja ju. Minu meelest toodab EllieTheElephant neid “tamarind”-asid igapäevaselt 😀

Macil on 2 päeva sünnipäevani! Täiustasin soovide nimekirja :P. Tõin ettepoole seened (seened-seened-seened!!!) ja juustu… ja lisasin juustule hallitusjuustu 😛 (mitte segi ajada selle rõveda Brie juustuga eksole). Ja lisasin hunniku träni. Näiteks  iPhone 4s-i ürbid, Tiimari või “Kunst & Hobi” kinkekaart,  uus suur pehme koerapesa (praegune kipub juba õhukeseks kuluma), koerateraapia raamatud ja üldse koeraraamatud/ajakirjad..  loomateraapia e-kursus (uusisin välis-ülikoolide juures kaugõppe (e-õppe) võimalusi.  USAs oli küll… tagasihoidlikud 996$… üks “odav” kursus oli ka… tsipa alla 150$… aga see koruleht nägi välja nii kodukootud Freewebs, et see tüüp on vist netist suvalisi õppematejale kogunud, need 1oks osaks jaganud ja teeb siis ise PDF-is ilusa diplomi juurde uhke nimega stiilis “Macripper International Institute of Studies” ehk siis see pole väga hea variant :D.) Kallimast kraamist endiselt Apple arvuti (läppar) ja DVD mängija… Mängija eeldaks vist et ma muretseks enne endale TV :D, kuigi vist on mingeid kaasaskavatavaid ekraan+DVDvahe asju ka olemas…  aga arvutis on mul mingi  vale-riigi-regiooni teema ja pmst ei lase mul enam pooli asju vaadata.. ja muuta ka enam ei luba, sest olen seda liiga palju teinud. Haige.
Ja juba ongi kõik. Rohkem ei tahagi. Ahjaa, New Yorgi reis jäi vist nimekirjast välja. Aga ega ma sellele väga looda ka. 😛

Üks kommentaar “Talvelood

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s