kevad-kevad-kevad (ja koonulood ka, mõistagi)

Teed olid puhtad ja pori oli jääs ja õues oli valge ja päike tõusis Annelinna kohal ja linnud laulsid! Ja tulime jalgsi tööle ja seda KUIVA jalaga! Jejejejee 🙂
Tööle jõudes olime EllieTheElephandiga ühesuguse näoga: keel vestil ja õnnis naeratus näol 😛

Pöialdagem kuiva ilma jätkumisele 🙂
MJ2 ei suutnud eile õhtul seisukohta võtta, et mis ilm siis väljas õige on. Weather app näitas kahel erineval leheküljel Tartut… samal hetkel.. mõnevõrra erinevana:
photo(3)

Eile käisime raamatukogus Lugemiskoeraks taaskord. EllieTheElephandile tutvustati näiteks Jääaeg 4 raamatut, kõik emase mammuti Ellie pildid näidati ette 🙂 Nii armas!
Mu lemmikud on need lapsed, kes koeri pelgavad… NII äge on vaadata, kuidas nad ennast tükk aega kokku võtavad ja siis tulevad ja teevadki pai.. mis siis, et kahe näpuga ja peast  võimalikult kaugele… Aga teevad! Überlahe 🙂
Selle-pärast on mul ka nii kahju lastest, kes ei saa kasvada koos koeraga. (Vaadake, kui nunnud on lapsed ja koerad koos  🙂) Neil ei olegi mitte mingit kokkupuudet ja nad ei teagi täiskasvanuna koertest mitte midagi ja/või kardavad neid tohutult… sest nad lihtsalt ei tea, mida oodata. Selles mõttes on lugemiskoeraga harjutama tulek ideaalne variant, on ju juba teada, et need koerad peavad olema lapsesõbralikud, mitte ei näri hobikorras jäsemeid otsast.
Mõni kardab muidugi seetõttu, et lapsest saati on lapsevanem iga kord, kui laps huvi mõne koera vastu üles näitab, kõrval karjatanud: Ära puutu, ta hammustab!… Kuigi parem variant pole ka laps, kes võõrale koerale tänaval kaela kargab ja kallistama kukub (endal pole juhtunud, aga olen kuulnud nii mõneltki.. näide must-valgel on näiteks Rentsi suvine postitus). Minult on küsitud viisakalt, et kas võib pai teha 🙂 siis muidugi võib.

Btw, kas te teadsite, et on inimesi, kellele koerad ei meeldigi. Päriselt kohe. Kahjuks ma ei tea tagamaad, et miks… Aga kohtan igal hommikul (ja vahel ka õhtul) ühte inimest, kes vaatab Koonu tõeliselt jälestava näoga. Ma olen nii häiritud sellest. Koonlane kõnnib kenasti rihmas kõrval ja ei tee temast väljagi. Ja tema põrnitseb vaest koonlast kogu aja ilmega, milles on kirjas: Sa oled jäle elukas. Ma ei vaata isegi asju, mis mulle ei meeldi, sellise ilmega. Saagu üle ja ärgu vaadaku, kui ei meeldi. Prf.
(Mis siis, et 99% inimesi vaadatad Elluškat armunud ilmel… ikka häirib mind see üks erand)

Ma ei tea, mida ma tänase postitusega öelda tahtsin. Misiganes. Ühesõnaga, kevade lõhn on. Lahe!

3 kommentaari “kevad-kevad-kevad (ja koonulood ka, mõistagi)

 1. no lihtne ju… mind häirivad inimesed, keda häirivad koerad keda omakorda häirivad inimesed keda koerad ei häiri (ja seda kõike ühe hingetõmbega).
  variandid:
  1. küsi, kas saad abiks olla
  2. lepi kokku marsruutides ja kellaaegades
  3. põrnitse vastu ja urise ka (Ellie niikuinii ei urise)
  4. tõsta ta peale jalga
  5. kasuta kõiki eelpoolnimetatud nelja varianti. veame, et enam ta su teele ei satu.
  (variant maeitea kassajulged a la parim kaitse on rünnak: Tere, kas pole täna ilus hommik! Soovin teile meeldivat päeva jätku! (ja nii väikeste variatsioonidega nädal aega).Variandid on: hoiab su teelt kürvale, räägib vastu, hiljemalt kuu aja pärast teeb koonule pai.
  Courage, mon ami! (vigases frangi murdes) 😀

 2. irw.. päris hea ühe-hingetõmbe-harjutus… ja ühtlasi ka hea seisukoht 😛
  Aga mis variante puudutab, siis ma olen nõrk 😀 Ma olen niisama mõelnud, et ütleks lihtsalt “Tere” möödudes… noh niisama, e tkui juba iga päev kohtume, siis nagu vanad sõbrad vms… Ja see sunniks ehk korraks pilgu koonult kõrvale vedama.. Ja siis ta näeks mind… ja siis tal oleks järgmine kord keegi, keda veel jälestavama pilguga vaadata 😀 😀

  • PS. Nagu mu tipus enesehinnangust näha, võib ehk aru saada, et ma käisin eile dokumendi jaoks fotoboksis pilti tegemas 😀 öäkk 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s