Helid (blogivõistluse II vooru teema :))

Olen juba eelmisest pühapäevast teadnud, millest ma seekordse blogivõistluse teema (“Helid”) selle nädala  postituse teen… aga olen olnud ko-gu-aeg eemal.. või siis pole mul internetti käpapärast. Võeh… proovin nüüd siiski selle postitusega maha saada 😛 Sest välja langemine on ju nõrkadele! 🙂

Niisiis. Teemaks on Laulupidu. Ootasin mina teist. Käisin maal Laulupeo Tule tulemist vaatamas (Siiamaani kummitab see Tule minemise laul)… Tantsupeo päeval jälgisin Tuletulemise kodulehelt tule teekonda staadionile ja telekast Tantsupidu. Järgmisel päeval vaatasin telekast Laulupeo rongkäiku ja õhtust Laulupeo kontserti. Ülejärgmisel päeval vaatasin samuti Laulupidu.

Piinlik oli küll, et ise kohale minna ei saa… aga vähemalt tegin enda nädalavahetuse vabaks, et kõike jälgida…

Nojah. Jälgisin siis… Ja teate mis? Enam ma ei olegi nii pettunud, et ma kohapeal ei olnud…

Laulupeo kava saate lugeda SIIT… ei hakka neil laulupealkirju siia eraldi kopeerima…

Okei, hümn.. Sind surmani… Ilus oled, Isamaa… Ärkamise aeg… Koit… Päikeseratas… Sind surmani… esimene õhtu oli ju täiesti okei… Tuntud ja tundmatuid palasid enam-vähem võrdselt.

Aga järgmine päev? Esmaettekanded, uudisteosed, pasunakooride instrumentaalpalad… Hallooo, see on LAULUPIDU… Rahvas tuleb sinna laulma! Mida Sa laulad kaasa laulule, mida keegi kunagi varem kuulnud ei ole? Või orkestrile? Kas nad ei võiks näiteks 11 instrumentaapala asemel mängida laulude saateks? Ja veel parem, kui need oleksid näiteks tuntud laulud?

Kui ei meenu ühtegi tuntud lugu, mis puudu oleks olnud, siis võin omalt poolt lahkelt ja tasuta soovitusi/meenutusi jagada:
Mis maa see on
Rahu
Laul Põhjamaast
Virumaa laul
Isamaa ilu hoieldes
Ei ole üksi ükski maa

Kas sellised laulud kavad ei oleks kuidagi rohkem.. laulupeolik?Ja ei, tänan küsimust, ei oleks liiga tihti, kui iga 5 aasta tagant neid samu laule kuulda. Vastupidi, siis jääks ehk midagi ka pähe ja  ehk oskaks publik ka “Koit”-u kaasa laulda, mitte ei peaks brožüürilt spikerdama (jah, fain siis, koorid lugegu nooti kui soovivad…)

***

Ja ei, ma ei tunne end nüüd vähem eestlasena, et sellist püha lehma maha julgesin teha… Ma ei ole laulupeo vastu… aga ma ei taha istuda ja oodata, et “ahh, saaks see lugu juba läbi”… Jah, muidugi on nähtud kõva töö ja vaev kõigi korraldajate ja osalejate poole jne… aga… aga…

Saate ju aru, mida ma mõtlen?

***

Kuna peale Laulupidu ei jäänud kõrvu kummitama ükski megahea lugu, vaid hoopis imeilus päikeseloojang, mis sealt kaare tagant siras ja mulle möödundsuvist Robbie kontsertit meenutas, siis võtsin hoopis juutuubi ette ja vaatasin Robbie kontserdi üle:

Ja kohutavalt rikutud ja miskõikveel nagu ma olen, meeldis mulle iga viimne kui üks nendest “odavatest” ja “räpastest” naljadest (laenan internetikommentaatorite arvamusi), mida ta seal tegi 🙂
Aga kuulujutt räägib, et DVDle see kontsert olenemata lubadustest ei jõuagi. Loodan, et kuulujutt valetab.

***

Ps. Ostsin endale eile Termika uue plaadi 🙂

***

Ps2. Kõigi oma pattude eest (Laulupeoga mitte-rahul olemine ja Robbie riivatute naljade fännamine) sain eile nuheldud ja peale 2,5 tunnist pinget sai Holland jalkas peksa. Helid, mis ma seepeale kuuldavale tuua tahtsin, ei olnud eriti tsensuursed…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s