Matemaatikaülesanne EMT näitel

Nagu ikka ette tuleb, sai ükspäev mu netimaht jälle täis. EMT saatis seepeale oma tavapärase sõnumi, et nett on otsas, nett on otsas. Nüüd kannata oma aeglase netiga. Või telli 1.99€ eest 2 giga mahtu juurde. 2GBjutt

Paar päeva kannatasin oma aeglase netiga. Aga kuna see oli tõesti selline, et Guatemaala metsades on ka ilmselt kiirem, siis tellisin juurde… mispeale Otsustusvõimekas EMT vastas, et:
1GBjutt

… et nüüd saab sama raha eest poole vähem kraami. Ühtlasi on vahepeal märkamatult võtmesõna 1GB-ks muudetud (I must have missed that letter).

Siit matemaatikaülesanne:
Mitu protsenti on hinnatõus, kui sama raha eest saab poole vähem?

***
PS. Lisaks nähes kui ruttu arvutis netipulga mahud ja lisamahud ja mis kõik veel otsa saavad, kui vaadata pilte ja kahte minutilist videot, siis on midagi nihu. Jaanuaris saab netipulga leping lõpuks kohustusliku aja täis tiksunud. Mõtlesin küll, et ei viitsi hakata Elioni vms asjadega jändama, juhuks kui äkki kunagi siiski kolida tuleb… aga viimane nädal on näidanud, et pigem vist korra või kaks jännata, kui püsivalt kannatada. Onju?
***

Hakkasin siis uurima, et mis hinnaga nt Elion asju pakub. Kas ma olen rumal, või enam ei olegi neid lihtsaid televiisor+internet pakette? Näen vaid kas kõike eraldi.. või isis kodujuhtimist, aga ei, mul ei ole vaja tööl olles aknaid sulgeda ja kodu kaamerast vaadata, tänan. Ma tahan lihtsalt Kodus ja Võõrsilit vaadata ja internetti kasutada. Too much to be asked?

***

Ja Starmani eelistaksin ma muidu, aga nemad ei taha minu aadressil mulle kaableid pakkuda. Prfff.

2 kommentaari “Matemaatikaülesanne EMT näitel

  1. Mul on elion telekas+nett, kõik samas komplektis.
    kõige lihtsam: helista nende lühikesel numbril 165 ja kurda muret. nende telefoniteenindus annab igaühele silmad ette (vähemalt need 4 aastat, kui kaua mul kogemust on. ALATI olen abi saanud.

  2. Vahel on see, et kui neile helistada ja probleemist rääkida, siis saad soodsama hinna, eriti kui oled kaua klient olnud ning ähvardad konkurendi juurde minna

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s