Fotondusest, once again :)

Rääkisin 2 postitust tagasi oma fotograafiahuvist ja selle ajaloost/arengust.

Juhtus nii, et mõni päev hiljem oli ühepäevane sooduspakkumine, millele ei saanud vastu panna :P. Nüüd on mul üks järelmaks lisaks ja ma olen veel vaesem kui rotipoeg, aga mul on Nikon D3200 :)) Vaene, aga üliõnnelik!
nikon_25492b_d3200_digital_slr_camera_856049
Kohe päris-päris väga õnnelik 🙂
Kitiobjektiiv ei kõlvanud muidugi kuhugi, aga mu 50mm fix-objega on uus fotokas tõeline tupsunupsukenene! 🙂
Kusjuures, mul tuli praegu pähe, et mul on tavaliselt tehnikaesemetel nimi. Telefon on näiteks MJ2, (Michael Jackson II… eelmine samasugune oli MJ1) ja läpakas on Ally. Nüüd oleks uuel fotokal ka hädasti nime vaja.
HAH, ja juba tuligi idee seoses järgmise teemaga, mida kohevarsti räägin. Tema nimeks sai: Jack! (a ma loodan, et temaga nii õnnetult ei lähe, nagu DiCaprioga Titanicus.)

Aga mu uus fotokas Jack on niitore! Olen Kosmosemutist ja Masha&Husbandist juba photoshoote teinud (viimast manuaal-režiimis!). Neid blogisse ei pane, aga kunagi kui mõnele pildile eriloa saan, siis lisan Flickr´isse. Küll aga käisin õhtupimeduses ilma statiivita (!) linnas klõpsimas. Ja koeranäiteid ka mõni pilt:

This slideshow requires JavaScript.

Ühesõnaga, niitoreniitore!

Ja see ShawAcademy fotokursus on ka niitoreniitore. Minu sealpoolne “isiklik mentor” on Jack (hints the name), kes on väga abivalmis ja mulle kursuse jooksul vist juba 5. korda helistanud on.  Viimane loeng oli manuaalrežiimist ja natsa raskem. Online loengu ajal saab chatboxis otse küsimusi küsida, millele lektor vastab, aga kuna küsijaid on paaaaalju, siis ilmselgelt mitte kõigile. Siis helistab hoopis pärast Jack ja loeb Su küsimused ette ja vastab telefonis 🙂

Kuna ma matemaatikas ja numbrites olen täielik äpu, siis manuaalrežiimi loeng oli päris keeruline. avasuuruste vahed olid iga kord erinevate vahedega ja ma ei saanudki täpselt aru, et kas need on kuidagi välja-arvutatavad väärtused või peab selle skaala lihtsalt pähe õppima. Ja isegi kui skaala ees on, siis eile pildistasin ainult manuaaliga, aga ma ei saanud aru, et miks mul täpselt seda skaalat vaja on :D. A pildid tulid vähemalt enamjaolt välja, seega suva :D.

Igaljuhul, loeng on üliäge. Täna õhtul on eelviimane 😦 Kolmapäeval viimane. Ja nädala lõpus lõpueksam 🙂 Muuseas, olenemata sellest, et ma viimasest loengust kõige aru ei mõistnud, siis kontrolltöös sain 10st küssast 9 õiget :P. Kreit saksess!

Aa, ja kõige paremini väljendab vist seda, kui hea see on, see et loeng algab õhtuti kell 21. Ma muidu lähen pool 9 magama, aga olen olenemata järelvaatamise võimalusest ikkagi loenguõhtutel poole11ni üleval :)))
#väikevanainimene.

3 kommentaari “Fotondusest, once again :)

  1. Ja näe ongi minu kaamera. Väga hea. Õpi aga selgeks, siis õpetad mindki. Sest mul pole ju aega ega midagist.

  2. Yay! mi soo häppy for you!!! 🙂 🙂

  3. See on väga hea algaja kaamera! Edalgi selline. Ainult et mul pole aega olnud temasse nii palju süveneda, et see photograafia omale selgeks teha.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s